UNEC-in doktorant və tədqiqatçılarına Almaniyada tədqiqat aparmaq imkanı
siegen_04UNEC ilə Almaniyanın Siegen Universiteti arasında “EE-KEY-AZ Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması və məşğulluğun əsas amili kimi” (“Project EE-KEY-AZ: Entrepreneurship Education: A Key to Job Creation and Employability in Azerbaijan”) mövzusunda həyata keçirilən layihə çərçivəsində UNEC-in doktorant və tədqiqatçıları üçün Almaniyada bir ay ərzində elmi araşdırma aparmaq imkanı təklif olunur.
Layihədə çərçivəsində iştirakçılar cari ilin dekabr ayına qədər Siegen Universitetinə elmi ezamiyyətə göndəriləcək. Səfərlə bağlı bütün xərclər layihə büdcəsi hesabına ödəniləcək.
Namizədlər üçün əsas tələb və sənədlər:
1. UNEC-in ştatlı işiçisi olmaq;
2. Dissertasiya işinin müəyyən bir hissəsi yerinə yetirilməlidir;
3. İngilis dilini akademik səviyyədə bilmək;
4. Araşdırma sahəsi Siegen Universitetindəki tədqiqat istiqamətlərinə uyğun olmalıdır;
5. Almaniyada tədqiqat aparmaq istədiyi mövzuya dair ingilis dilində referat (research proposal) təqdim etmək;
6. CV;
7. Xarici pasport.
Proqramda iştirak etmək istəyənlər 1 may 2018-ci ilədək tədqiqat planlarını UNEC-in Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinə təqdim etməlidirlər. Tədqiqat planı ingilis dilində olmalı və 1 ay müddəti əhatə etməlidir.
Əlaqələndirici şəxs: Afət Ələkbərova, Beynəlxalq əməkdaşlıq departamenti (İstiqlaliyyət 6, UNEC-in əsas tədris binası, 115-ci otaq).

Возможность проведения исследования в Германии для докторантов и исследователей UNEC
В рамках осуществляемого между  UNEC и Зигенским университетом Германии проекта по теме “EE-KEY-AZ Предпринимательское образование: как основной фактор создания в Азербайджане рабочих мест и занятости» (“Project EE-KEY-AZ: Entrepreneurship Education: A Key to Job Creation and Employability in Azerbaijan”) для докторантов и исследователей UNEC предлагается возможность  проведения  в течение месяца  исследования в Германии.
В рамках проекта участники будут направлены в Зигенский университет в научную командировку до декабря месяца текущего года. Все расходы в связи с поездкой будут возмещены за счет бюджета проекта.
Основные требования и документы для кандидатов:
1. Быть штатным работником UNEC;
2. Необходимо завершить определенную часть диссертационной работы;
3. Знать английский язык на академическом уровне;
4. Сфера исследования должна соответствовать исследовательскому направлению Зигенского университета;
5. Представить на английском языке реферат по теме исследуемой работы в Германии (research proposal);
6. CV;
7. Заграничный паспорт.
Желающие принять участие в программе должны представить исследовательские планы в Департамент международного сотрудничества UNEC до 1 мая 2018 года. Исследовательский план должен быть на английском языке и охватывать 1 месяц.
Контактное лицо: Афат Алекберова, Департамент международного сотрудничества (Истиглалият 6, основной учебный корпус UNEC, 115-я комната).