UNEC-in dünyanın aparıcı universitetləri ilə təcrübə mübadiləsi davam edəcək
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov Türkiyənin nüfuzlu universitetlərində təcrübə mübadiləsində olan gənc müəllimlərlə görüşüb.
Görüşdə gənc müəllimlər Türkiyənin Boğaziçi, İstanbul, Uludağ, Süleyman Dəmirəl, Sakarya və İstanbul Sabahattin Zaim universitetlərində əldə etdikləri təcrübələri bölüşüblər. Tədris proqramları, sillabusların hazırlanması, distant tədrisin təşkili, imtahan və dərs prosesi, elmi tədqiqatların aparılması, laboratoriya və kitabxanaların fəaliyyəti ilə bağlı müşahidələrini paylaşıblar. Səfər çərçivəsində gənc müəllimlər ezam olunduqları universitetlə UNEC-in akademik heyətinin iştirakı ilə videokonfransların təşkil edildiyini bildiriblər.
Türkiyə universitetlərinin rəhbərliyinin UNEC-in gənc müəllimlərinin potensialını yüksək qiymətləndirdiyinə və onlar barədə müsbət fikirlər söylədiyinə diqqət çəkən rektor bununla qürur duyduğunu ifadə edib. Təcrübə və fikir mübadiləsinə hər zaman ehtiyac duyulduğunu vurğulayan rektor belə səfərlərin Türkiyə universitetləri ilə məhdudlaşmayacağını, UNEC-in akademik heyətinin dünyanın aparıcı universitetləri ilə təcrübə mübadiləsini davam etdirəcəyini qeyd edib.
Görüşdə Türkiyədən qayıdan müəllimlərin öz təcrübələrini daha geniş auditoriya ilə paylaşmaları üçün hər həftə Radio UNEC-in efirində qonaq olacaqları bildirilib. Müəllimlər efirdən müşahidələrini paylaşacaq, hər iki universitetin oxşar və fərqli cəhətlərini açıqlayaraq, müqayisəli təhlillər aparacaqlar.

UNEC продолжит обмен опытом с ведущими университетами мира
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов встретился с молодыми преподавателями, побывавшими в авторитетных университетах Турции для обмена опытом.
На встрече молодые преподаватели поделились опытом, полученным в университетах Турции – Босфорском, Стамбульском, Улудаг, Сулеймана Демиреля, Сакарья и Стамбульском университете Sabahattin Zaim. Они рассказали о разработке учебных программ, силлабусов, организации дистанционного образования, экзаменационном и учебном процессе, проведении научных исследований, деятельности лаборатории и библиотек.  Молодые преподаватели отметили об организации в рамках визита видеоконференций с участием  академического состава командированного университета и UNEC.
Ректор с чувством гордости отметил данную руководством университетов Турции высокую оценку потенциалу молодых преподавателей UNEC и  положительные мнения о них. Подчеркнув  необходимость обмена опытом и мнениями, ректор отметил, что университет не ограничится такими поездками в университеты Турции, академический состав UNEC продолжит обмен опытом с ведущими университетами мира.
На встрече было отмечено, что для расширенного обмена своим опытом преподаватели, вернувшиеся из Турции, еженедельно будут гостями в эфире  Radio UNEC. В эфире преподаватели поделятся своим опытом, отметят сходства и различия двух университетов, проведут сравнительный анализ.