UNEC-in ən innovativ fakültəsi müəyyən ediləcək
UNEC-in Texnologiya Transfer Mərkəzinin (TTM) həyata keçirdiyi tədqiqat fakültələrin innovasiya fəaliyyətini tam əks etdirən 4 modul və 34 göstəricidən ibarət olacaq. Fakültə tərkibindəki kafedralar innovativ tədris sistemi, innovasiya fəaliyyəti, nəticələr və kommersiyalaşdırma, eləcə də fakültə və sənaye arasında əməkdaşlıq istiqamətindəki fəaliyyətlərinə görə dəyərləndirilərək, fakültələrin innovasiya reytinqi tərtib ediləcək.
Burada son bir il ərzində innovasiya sahəsində ölkə daxilində yenidən hazırlanma və təkmilləşdirmə təlimlərində iştirak edən professor-müəllim və inzibati heyətin, o cümlədən xaricdə təcrübə və təlim keçən universitet əməkdaşlarının nisbəti əsas götürüləcək. Biznes inkubatorda təqdim olunan tələbə layihələri, doktorant və dissertantlara verilən innovasiyalar ilə bağlı araşdırma mövzuları kimi mühüm göstəricilər də bu reytinqin formalaşmasında əhəmiyyət kəsb edəcək.

Будет определен самый инновационный факультет UNEC
Исследование, осуществляемое Центром технологического трансфера (ЦТТ) UNEC, будет включать 4 модуля и 34 показателя, полностью отражающих инновационную деятельность факультетов.  Кафедрам при факультете будет дана оценка  по инновационной системе обучения, инновационной деятельности, результатам и коммерциализации, а также по деятельности в направлении сотрудничества между факультетами, будет составлен инновационный рейтинг факультетов.
Здесь за основу будут браться соотношение профессорско-преподавательского и административного состава, участвовавшего в течение последнего года в семинарах переподготовки и совершенствования в инновационной сфере внутри страны, в том числе сотрудников университета, прошедших практику и семинары за рубежом.  Представленные в Бизнес инкубатор такие важные показатели как студенческие проекты, исследовательские темы докторантов и диссертантов, связанные с инновацией, будут иметь значение в формировании рейтинга.