UNEC-in fevral ayı üzrə hesabatı
HesabatFevral ayında UNEC-də həyata keçirilən yeniliklər, eləcə də əldə olunan uğurlar barədə hesabatı təqdim edirik.
1.İsrailin Sapir Akademik Kolleci ilə əməkdaşlıq müqaviləsi imzalandı.
2.UNEC Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumunun (WBAF) akademik partnyoru oldu.
3.UNEC-in MBA proqramının “Mühasibat uçotu” üzrə ixtisaslaşması 5 il müddətinə yenidən Beynəlxalq Mühasiblər Assosiasiyasının (IFAC) üzvü olan ACCA təşkilatında akkreditasiya olundu.
4.Bank of Baku ilə əməkdaşlıq memorandumu imzalandı.
5.UNEC-də kağızsız kargüzarlığa keçidə start verildi.
6.UNEC-də minatəmizləmə mövzusunda hakaton keçirildi.Ölkədə ilk dəfə olaraq keçirilən hakatonun məqsədi Qarabağın minalardan təmizlənməsinə və işlərin sürətli aparılmasına texnoloji ideyalar təklif etmək olub.
7.27 tələbə beynəlxalq mübadilə proqramı ilə Almaniya, Koreya, Litva, Bolqarıstan, Fransa, Polşa, Türkiyə, Macarıstan və İspaniya universitetlərində təhsil almaq hüququ qazandı.
8.4 dildə, 36 fənn üzrə 60 qrupda çevrilmiş tədris metodu (Flipped Education) tətbiq olunmağa başladı.
9.Magistraturaya qəbulda ən yüksək nəticəni (100 bal) UNEC-in tələbəsi Nihad Zeynallı göstərdi.
10.Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE) tələbələri Fərid Əliyev ACCA imtahanında “Taxation” (vergitutma) üzrə, Anar Abbasov isə “Strategic Business Reporting” (Strateji Biznes Hesabatı) üzrə ölkə birincisi oldu.
11.UNEC-in 3 məzunu- Ülviyyə Axundova, Adilə Əliyeva, Cabbar Hüseynli Prezident mükafatı ilə təltif olundu.
12.“Heydər Əliyev İli”nə həsr olunan “Oxu mədəniyyəti” layihəsinə start verildi.
13.UNEC-də “Hay soyu ərmən cildində” kitabının təqdimatı keçirildi.
14.Dünyanın ən böyük Sosial Sahibkarlıq üzrə “Hult Prize” startup yarışının UNEC üzrə qalibi seçildi.
15.“Soft skills” (Yumşaq bacarıqlar) təlimlərini uğurla bitirən 500-ə yaxın müəllim və əməkdaşa sertifikatlar təqdim olundu.
16.445 müəllim üçün 50 yeni fənn üzrə xarici universitetlərin nüfuzlu mütəxəssisləri tərəfindən təşkil olunan IV Təlim Proqramı tamamlandı.

February report of UNEC
We present the report on the innovations implemented in UNEC in February, as well as the successes achieved.
1.A cooperation agreement was signed with Israel’s Sapir Academic College.
2.UNEC became an academic partner of the World Business Angels Investment Forum (WBAF).
3.UNEC’s major of “Accounting” of the MBA program was re-accredited for 5 years in the ACCA organization, a member of the International Federation of Accountants (IFAC).
4.A memorandum of cooperation has been signed with Bank of Baku.
5.The transition to paperless clerical work has been kicked off at UNEC.
6.A demining hackathon was held at UNEC. The goal of the hackathon, which was held for the first time in the country, was to offer technological ideas for cleaning Karabakh from mines and speeding up the work.
7.27 students received the right to study at the universities of Germany, Korea, Lithuania, Bulgaria, France, Poland, Turkey, Hungary, and Spain through the international exchange program.
8.The Flipped Education method was started to be applied in 4 languages, 60 groups on 36 subjects.
9.Nihad Zeynalli, a student of UNEC, showed the highest result (100 points) in admission to the master’s degree.
10.Students of the International School of Economics (ISE) Farid Aliyev became the first in the ACCA exam in “Taxation” and Anar Abbasov in “Strategic Business Reporting”.
11.3 graduates of UNEC – Ulviyya Akhundova, Adila Aliyeva, and Jabbar Huseynli were awarded with the Presidential Award.
12.The “Reading Culture” project dedicated to the “Year of Heydar Aliyev” was launched.
13.The presentation of the book “Hay lineage in an  Armenian volume” was held at UNEC.
14.The winner of the world’s largest “Hult Prize” startup competition for Social Entrepreneurship was chosen by UNEC.
15.Certificates were presented to nearly 500 teachers and employees who successfully completed the “Soft skills” training.
16.IV Training Program for 445 teachers organized by prestigious experts of foreign universities on 50 new subjects was completed.