UNEC-in gənc müəllimi – Avstraliya Milli Universitetinin magistri
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əməkdaşı Nicat Hacıxanov Avstraliya Milli Universitetində ikinci magistratura təhsilini muvəffəqiyyətlə başa vurub. N.Hacıxanov ilk magistratura təhsilini UNEC-də alandan sonra, “2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xaricdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” üzrə Avstraliya Milli Universitetində təhsil alıb. O, təhsil aldığı iki il ərzində nüfuzlu Avstraliya Milli Universitetində mühasibat uçotu üzrə elmi tədqiqat aparılması, eyni zamanda, inkişaf etmiş ölkələrin uçot sistemi sahəsində mövcud yeniliklər barəsində biliklərə yiyələnib.
UNEC-in gənc müəllimi N.Hacıxanov Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində və UNEC Biznes Məktəbində “İdarəetmə uçotu” və “Vergi uçotu” fənlərindən dərs deyib. Həmçinin “Peşəkar Mühasibat Mərkəzi” layihəsi ilə İnnovativ Biznes İnkubatorun ilk startapçılarındandır.
Qeyd: Avstraliya Milli Universiteti dünya reytinq sistemi üzrə Avstraliyanın bir nömrəli, dünyada isə 22-ci yerdə qərarlaşan güclü tədqiqat bazasına malik olan universitetidir. Bu ali təhsil ocağının heyətində altı Nobel mukafatı laureatı var.

Сотрудник Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Ниджат Гаджиханов успешно завершил второе магистерское образование в Австралийском национальном университете. Н.Гаджиханов после того,как получил первое магистерское образование в UNEC, по «Государственной программе по обучению молодежи Азербайджана в зарубежных странах на 2007-2015 годы» получил образование в Австралийском национальном университете. В течение двухгодичного срока обучения в престижном Австралийском национальном университете он овладел знаниями в сфере проведения исследований по бухгалтерскому учету, в то же время современных новшеств развитых стран в системе учета.
Молодой преподаватель UNEC Н.Гаджиханов преподавал дисциплины «Управленческий учет» и «Налоговый учет» в Международной школе экономики и Школе бизнеса UNEC. Своим проектом «Центр профессиональной бухгалтерии» он стал первым стартапом Инновационного бизнес инкубатора.
Примечание: Австралийский национальный университет, является университетом, обладающим мощной исследовательской базой, который по системе мирового рейтинга занимает первое место в Австралии, и 22-ое в мире. В жизни этого высшего учебного заведения шесть лауреатов Нобелевской премии.