UNEC-in gənc müəllimi – Avstraliya Milli Universitetinin magistri
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əməkdaşı Nicat Hacıxanov Avstraliya Milli Universitetində ikinci magistratura təhsilini muvəffəqiyyətlə başa vurub. N.Hacıxanov ilk magistratura təhsilini UNEC-də alandan sonra, “2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xaricdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” üzrə Avstraliya Milli Universitetində təhsil alıb. O, təhsil aldığı iki il ərzində nüfuzlu Avstraliya Milli Universitetində mühasibat uçotu üzrə elmi tədqiqat aparılması, eyni zamanda, inkişaf etmiş ölkələrin uçot sistemi sahəsində mövcud yeniliklər barəsində biliklərə yiyələnib.
UNEC-in gənc müəllimi N.Hacıxanov Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində və UNEC Biznes Məktəbində “İdarəetmə uçotu” və “Vergi uçotu” fənlərindən dərs deyib. Həmçinin “Peşəkar Mühasibat Mərkəzi” layihəsi ilə İnnovativ Biznes İnkubatorun ilk startapçılarındandır.
Qeyd: Avstraliya Milli Universiteti dünya reytinq sistemi üzrə Avstraliyanın bir nömrəli, dünyada isə 22-ci yerdə qərarlaşan güclü tədqiqat bazasına malik olan universitetidir. Bu ali təhsil ocağının heyətində altı Nobel mukafatı laureatı var.

UNEC’s Young Teacher – Master of the National University of Australia
Employee of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Nijat Hajikhanov completed his second graduate studies at the National University of Australia successfully. After receiving his first graduate degree at UNEC, N.Hajilhanov went to study at the National University of Australia with the “State Program on Education of Azerbaijani Youth Abroad within 2007-2015”. He obtained knowledge on conducting scientific research in Accounting, including current novelties made in Accounting in the developed countries within the two years of his studies at the prestigious National University of Australia.
UNEC’s instructor N.Hajikhanov conducted classes in “Management Accounting” and “tax Accounting” in the International School of Economics and UNEC Business School. In addition, he is one of the first start-ups of the Innovative Business Incubator with the project “Professional Accounting Center”.
Note: The National University of Australia is the first Australian and occupied 22nd place of the world ranking system possess a strong research base. There are six Nobel Prize Laureates in the staff of the higher education institution.