Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) həyata keçiriləcək “Lider müəllim – Lider Universitet” layihəsinin qalib müəllimləri mükafatlandırılacaq. Layihəyə uyğun olaraq müxtəlif nominasiyalar üzrə seçiləcək “Lider müəllim”lər 7 gün müddətində nüfuzlu universitetlərə səfər imkanı qazanacaqlar.
“Lider Müəllim – İnnovativ müəllim” nominasiyasının qalibi Paris Sorbon Universiteti-Abu Dabi, “Lider Müəllim – Peşəkar müəllim” nominasiyasının qalibi Fransanın nüfuzlu Montpellier Universiteti, “Lider Müəllim – Tədqiqatçı müəllim” nominasiyasının qalibi Yunanıstanın Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutuna göndəriləcək. “Lider Müəllim – Sevimli müəllim”in Türkiyənin Hacettepe Universitetinə, “Lider Müəllim – İxtiraçı müəllim”in Rusiya “Ali İqtisadiyyat Məktəbi” Milli Tədqiqat Universitetinə,“Lider Müəllim – Təşəbbüskar müəllim”in Türkiyənin Sakarya Universitetinə getmək imkanı yaradılacaq. “Lider Müəllim – Özünü inkişaf etdirən müəllim” nominasiyası üzrə qalib isə Türkiyənin Süleyman Dəmirəl Universitetinə göndəriləcək.
Qeyd edək ki, “Lider müəllim – Lider Universitet” layihəsinə uyğun olaraq, 7 nominasiya üzrə “Lider müəllim” seçiləcək.

UNEC’s “Leader Teachers” will be sent to the World’s Prestigious Universities
The winner teachers of the Project “Leader Teacher- Leader University” to be implemented at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) will be rewarded. “Leader Teachers” to be selected on different nominations in accordance with the project will get a chance of travelling to the prestigious universities within 7 days.
The winner of the “Leader Teacher- Innovative Teacher” nomination will be sent to Paris Sorbonne University- Abu Dhabi, “Leader Teacher- Skilled Teacher” to the University of Montpellier, France, “Leader Teacher- Teacher Researcher” to the Western Macedonian Institute of Technical Studies of Greece. “Leader Teacher- Favorite Teacher” will have the opportunity of visiting the Hajjetepe University of Turkey, “Leader Teacher- Teachers Inventor” the National Research University “higher School of Economics” of Russia and “Leader Teacher Initiator Teacher” the Sakarya University of Turkey. The winner of the nomination “Leader Teacher- Teacher Self- developer” will be sent to the Suleyman Demirel University of Turkey.
Note that, according to the Project “Leader Teacher- Leader University, the “Leader Teachers” will be selected on 7 nominations.