UNEC-in magistr və tələbələri dövlət qulluğuna qəbul qaydaları barədə məlumatlandırılıb
Tədbirdə Dövlət İmtahan Mərkəzinin (DİM) Direktorlar Şurası sədrinin müavini Bəhram Xəlilov, DİM-in hüquqi təminat və insan resursları şöbəsinin müdiri Vüqar Əsgərov, İctimaiyyətlə əlaqələr və kargüzarlıq şöbəsinin məsləhətçisi Pərviz Kazımov, UNEC-in magistr və sonuncu kurs tələbələri iştirak edib.
B.Xəlilov dövlət qulluğuna qəbul qaydalarında edilən dəyişikliklər barədə məlumat verib, dövlət qulluğu sahəsində DİM-in üzərinə düşən əsas fəaliyyət istiqamətlərindən danışıb. Bildirib ki, mərkəzin əsas fəaliyyəti dövlət qulluğu və digər kadr məsələləri sahəsində vahid dövlət siyasətinin formalaşdırılmasında iştirak etmək, dövlət qulluğuna qəbulu mərkəzləşdirilmiş qaydada, müsabiqə və şəffaflıq əsasında aparmaqdan ibarətdir.
“Dövlət qulluğuna qəbulun Azərbaycan modeli” mövzusunda təqdimatla çıxış edən V.Əsgərov Azərbaycanda dövlət qulluğuna qəbulun karyeraya əsaslanan sistemə uyğun qurulduğunu, dövlət qulluğuna qəbul mexanizmləri, yeni qaydalar, sertifikasiya sistemi və dövlət qulluğu siyasəti ilə bağlı DİM-in funksiyaları barədə məlumat verib.
P.Kazımov “Xəyal qurma, həyatın planlaşdırılması və duyğusal inkişaf” mövzusunda təqdimatınla çıxış edib. O, gənclərin duyğusal inkişafı, həyatın planlaşdırılması, motivasiya haqqında praktiki xarakterli məsləhətlər verib, həmçinin peşə seçimində fərdin arzuları, dəyərləri və motivasiyasının rolunun önəmi vurğulanıb.

Graduate and Undergraduate Students of UNEC were informed about the Admission Rules to the Civil Service
Event on “The Essence and Significance of the Civil Service System” was held at UNEC.
The Deputy Chairman of the State Exam Center Board of Directors Bahram Khalilov, the Head of Legal Support and Human Resources Department of the SEC Vugar Asgerov, the consultant of PR and Clarical Department Parviz Kazimov and UNEC’s undergraduate and graduate students attended the event.
B.Khalilov delivered the information about the amendments made in the admission rules to the civil service and the main activity direction of the SEX in civil service. He said the main activity direction of the center is to form a unique state policy in civil service and other cadres’ affairs and to conduct the admission to civil service in a centralized form based on competition and transparency.
Making a presentation on “Azerbaijan Model of the Civil Service Admission”, V.Asgerov provided the participants with the information about the admission to the civil service that is built in accordance with the career based system, mechanisms of the admission, certification system and the civil service policy and the functions of the SEC.
P.Kazimov made a presentation on “Imagination, Life planning and Emotional Development”. He provided the youth with recommendations of practical character about the emotional development, life planning and motivation; he stressed the importance of the role, value and motivation of the individual’s dreams.