UNEC-in nümayəndə heyətinin Macarıstanın Miskolc Universitetindəki işgüzar səfəri başa çatıb
UNEC-in əməkdaşlarının Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində Macarıstanın Miskolc Universitetinə işgüzar səfərləri başa çatıb.
Mübadilə proqramı çərçivəsində Miskolç Universitetində olan UNEC nümayəndə heyəti universitetin prorektoru prof.Peter Szucs ilə görüşüb. Görüşdə UNEC-in nailiyyətləri, beynəlxalq əməkdaşlıq əlaqələri, reytinqlərdəki mövqeyi barədə Peter Szucsa ətraflı məlumat verilib. Həmçinin UNEC ilə Miskolc Universiteti arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, ikili diplom proqramlarının təşkili imkanları müzakirə olunub. Prof.P.Szucs UNEC-in təhsil imkanlarının yüksək qiymətləndirərək, hər iki universitet arasında əməkdaşlığın inkişafında maraqlı olduğunu bildirib. Görüşün sonunda prof.P.Szucs UNEC nümayəndələrinə Macarıstanın tarixi və mədəniyyətindən bəhs edən kitablar hədiyyə edib.
İşgüzar səfər zamanı Qiyabi və Əlavə Təhsl Mərkəzinin (QƏTM) direktoru dosent Səbuhi Tanrıverdiyev, Ömürboyu təhsil mərkəzinin rəhbəri Qələndər Məmmədli, Beynəlxalq iqtisadiyyat və biznes kafedrasının müdiri dosent Xətai Alıyev, Satınalmaların təşkili və təchizat şöbəsinin müdiri Aqil Əhmədov, kafedranın müəllimi Əhliman Abbasov Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində təşkil edilən vorkşoplarda müzakirələrə qatılıblar, Miskolc Universitetində mübadilədə olan xarici universitetlərin nümayəndələri ilə universitetlərarası əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətlərini müzakirə ediblər.
Miskolc Universitetində səfərdə olan UNEC-in nümayəndə heyəti orada təhsil alan azərbaycanlı tələbələrlə də görüşüblər. Tələbələrin tədris prosesi, tələbə həyatı ilə maraqlanıblar.
Qeyd edək ki, UNEC-in Qiyabi təhsil şöbəsinin tələbəsi Sinan Misirzadə və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE) tələbəsi Sevinc Nəcəfova hazırda Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində Miskolc Universitetində universitetdə təhsillərini davam etdirirlər.

Завершился деловой визит делегации UNEC в университет Мишкольца Венгрии
Завершился деловой визит в рамках программы обмена Erasmus+ сотрудников UNEC в университет Мишкольца Венгрии.
Делегация UNEC, посетившая университет Мишкольца в рамках программы обмена, встретилась с проректором университета проф. Петером Сзуксом. На встрече Петеру Сзуксу была дана подробная информация о достижениях UNEC, его международных отношениях сотрудничества, позициях в рейтингах. Также были обсуждены вопросы расширения отношений UNEC с университетом Мишкольца, возможности организации программ двойного диплома. Высоко оценив образовательные возможности UNEC, проф. П.Сзукс выразил заинтересованность в развитии сотрудничества между обоими университетами. В конце встречи проф.П.Сзукс подарил делегации UNEC книги, повествующие об истории и культуре Венгрии.
В время делового визита директор Центра заочного и дополнительного образования (ЦЗДО) доцент Сабухи Танрывердиев, руководитель Центра непрерывного образования Галандар Мамедли, заведующий кафедрой Международной экономики и бизнеса Хатаи Алиев, заведующий отделом Организации закупок и снабжения Агиль Ахмедов, преподаватель кафедры Ахлиман Аббасов приняли участие в дискуссиях воркшопа, организованного в рамках программы обмена Erasmus+, с представителями университетов зарубежных стран, находящихся в университете Мишкольца в рамках программы обмена, обсуждали вопросы расширения сотрудничества между университетами.
Делегация UNEC, находящаяся в университете Мишкольца, встретилась с азербайджанскими студентами, обучающимися в этом университете, поинтересовалась учебным процессом, студенческой жизнью.
Отметим, что студент заочной формы обучения UNEC Синан Мисирзаде и студентка Международной школы экономики (ISE) Севиндж Наджафова в рамках программы обмена Erasmus+ в настоящее время продолжают учебу в университете Мишкольца.