05 OKTYABR 2015 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Bank işi” kafedrasının müdiri, iqtisad elmləri doktoru, professor Zahid Fərrux Məmmədov – Rusiya Federasiyasının və dünya iqtisad məktəbialimlərinin elmi konsolidasiyasını təmin edən təşkilat – “Yeni İqtisadi Assosiasiya”nın («Новая экономическая ассоциация») üzvü seçilıb.
2009-cu ildə akademik, elmi-tədqiqat institutunun, tədris mərkəzinin və müəssisəsinin iştirakı ilə təsis edilən assosiasiya müxtəlif elmi məktəblərə və istiqamətlərə mənsub iqtisadçı alimləri birləşdirmək, akademik institutlar, tədris müəssisələri və iqtisadi tədqiqat mərkəzləri arasında əlaqələri möhkəmləndirmək məqsədi güdür.
Assosiasiya gənc iqtisadçıların dəstəklənməsinə yönəldilən tematik konfranslar, seminarlar, “dəyirmi masa”lar təşkil edir. YİA-nın müxtəlif ölkələrdən olan 633 üzvü beynəlxalq assosiasiyaların işində və beynəlxalq tədqiqat layihələrində iştirak edir. Assosiasiya nüfuzlu elmi nəşrlərdən olan “Yeni iqtisadi assosiasiya” adlı jurnal dərc edir.

UNEC’s Professor became a member of the New Economic Association
Head of the Department “Banking” of Azerbaijan State University of Economics, Dr. of Economy and Professor Zahid Farrukh Mammadov became a member of the “New Economic Association”- the organization that provides the scientific consolidation of the Russian and World economic schools’ scholars.
The association established with the participation of the academic, scientific research institute, training center and institutions in 2009 aims to combine economic scientists belonging to different scientific schools and destinations and to improve ties among the academic and educational institutions and economic research centers.
The academy organizes thematic conferences, workshops and round- table discussions to support young economists. 633 members of the New Economic Association from different countries of the world take part in the affairs and international researches conducted by. The association publishes one of the prestigious scientific publication named “New Economic Association”.