05 OKTYABR 2015 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Bank işi” kafedrasının müdiri, iqtisad elmləri doktoru, professor Zahid Fərrux Məmmədov – Rusiya Federasiyasının və dünya iqtisad məktəbialimlərinin elmi konsolidasiyasını təmin edən təşkilat – “Yeni İqtisadi Assosiasiya”nın («Новая экономическая ассоциация») üzvü seçilıb.
2009-cu ildə akademik, elmi-tədqiqat institutunun, tədris mərkəzinin və müəssisəsinin iştirakı ilə təsis edilən assosiasiya müxtəlif elmi məktəblərə və istiqamətlərə mənsub iqtisadçı alimləri birləşdirmək, akademik institutlar, tədris müəssisələri və iqtisadi tədqiqat mərkəzləri arasında əlaqələri möhkəmləndirmək məqsədi güdür.
Assosiasiya gənc iqtisadçıların dəstəklənməsinə yönəldilən tematik konfranslar, seminarlar, “dəyirmi masa”lar təşkil edir. YİA-nın müxtəlif ölkələrdən olan 633 üzvü beynəlxalq assosiasiyaların işində və beynəlxalq tədqiqat layihələrində iştirak edir. Assosiasiya nüfuzlu elmi nəşrlərdən olan “Yeni iqtisadi assosiasiya” adlı jurnal dərc edir.

Профессор UNEC избран членом Новой экономической ассоциации России
Заведующий кафедрой Азербайджанского Государственного Экономического Университета (UNEC) «Банковское дело» доктор экономических наук, профессор Захид Фаррух Мамедов избран  членом Новой экономической ассоциации России (НЭА), которая является организацией, призванной обеспечить научную консолидацию ученых экономических школ Российской Федерации и мира.
Эта ассоциация, учрежденная в 2009 году при участии академического, научно-исследовательского института, учебного центра и предприятия, преследует цель объединить ученых-экономистов, принадлежащих к различным экономическим школам и направлениям, укрепить связи между академическими институтами, учебными заведениями и центрами экономических исследований.
Ассоциация организует и проводит тематические конференции, семинары и круглые столы, направленные на поддержку молодых исследователей-экономистов. 633 члена НЭА из разных стран участвуют в работе международных ассоциаций и международных исследовательских проектах. Ассоциация издает один из престижных научных изданий — «Журнал Новой экономической ассоциации».