UNEC-in prorektoru ABŞ-da Azərbaycanın təhsil sistemindən danışıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru Şahin Bayramov ABŞ-ın Pensilvaniya Dövlət Universitetində “Azərbaycanda ümumi (orta) təhsil” mövzusunda geniş təqdimatla çıxış edib. O, Azərbaycanın milli təhsil sistemi haqqında ətraflı məlumat verib, ümumi təhsil pilləsinin xarakterik xüsusiyyətlərinə dair fikirlərini bölüşüb, ibtidai təhsil, ümumi orta təhsil və tam orta təhsil səviyyələri, eləcə də ilk peşə ixtisas təhsili barədə danışıb.
Ş.Bayramov ümumi təhsilə dair dövlət siyasətinin prioritetləri, “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası” çərçivəsində ümumi təhsil sahəsində reallaşdırılan islahatlar, 12 illik təhsil sisteminə keçid, yeni tədris kurrikulumu, məktəb tikintisi və ümumi təhsilin statistik göstəriciləri haqqında məlumatları diqqətə çatdırıb.
Sonda Pensilvaniya Dövlət Universitetinin Təhsil Kollecinin tələbə və müəllimlərinin sualları cavablandırılıb.

UNEC’s Vice- rector spoke about the Educational System of Azerbaijan in the USA
Vice- rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) for International Affairs and Programs Shahin Bayramov made a presentation on “Secondary Education in Azerbaijan” at the State University of Pennsylvania. He informed the audience about the national education system of Azerbaijan; shared his views on the characteristic features of the general education stage and spoke about the primary education, secondary education levels, as well as vocational education.
Sh. Bayramov delivered the information about the priorities of the state policy on education; reforms realized in the field of education in the context of the “National Strategy for the Development of Education in the Republic of Azerbaijan”, access to 12-year education system, a new educational curriculum, construction of schools and general education statistics.
Pennsylvania State University Education College’s student and teaching staffs’ questions were responded in the end.