UNEC-in prorektoru Türkiyə universitetlərində mübadilədə olub
UNEC-in rəqəmsallaşma üzrə prorektoru dos. Raqif Qasımov Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində Türkiyənin Süleyman Dəmirəl Universitetində işgüzar səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində Raqif Qasımov İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbələrinə “İnsan resurslarının idarəedilməsi” fənnini tədris edib. Həmçinin fakültənin, eləcə də Tələbə İşləri və Distant Təhsil-Tədqiqat Mərkəzinin rəhbərləri ilə görüşlər keçirib, universitetlərarası tədris və idarəetmə, distant təhsil, tələbə məlumat sistemləri və digər sahələrdə potensial əməkdaşlıq imkanları barədə müzakirələr aparıb.
R.Qasımov Türkiyəyə səfəri çərçivəsində Sparta Tədbiqi Elmlər Universitetinin rektoru professor Yılmaz Çatal ilə də görüşüb. Görüşdə distant təhsil proqramları və proqram təminatları sahəsində birgə əməkdaşlıq barədə razılıq əldə edilib.

The vice-rector of UNEC was on exchange in Turkish universities
UNEC vice-rector for digitization Associate Professor Ragif Gasimov was on a business trip to Turkey’s Suleyman Demirel University as part of the Erasmus+ exchange program.
During the visit, Ragif Gasimov taugh the students of the Faculty of «Economics and Management» the subject “Management of human resources” .He also held meetings with the heads of the faculty, as well as with the heads of the Centre for  Student Affairs and Distance Education-Research, and discussed potential opportunities for cooperation in inter-university teaching and management, distance education, student information systems and other areas.
As part of his visit to Turkey, R. Gasimov also met with Professor Yilmaz Chatal, rector of Sparta University of Applied Sciences. At the meeting, an agreement was reached on joint cooperation in the field of distance education programs and software.