UNEC-in rəsmi xəbər portalı fəaliyyətə başlayıb – Azərbaycanda ilk
Dünya universitetlərində geniş yayılmış bu model Azərbaycan ali təhsil müəssisələri arasında ilk dəfə olaraq UNEC-də tətbiq edilir.
Oxucular gündəlik yenilənən UNEC news portalında universitetdəki yeniliklərlə tanış olacaq, burada təşkil olunan beynəlxalq konfrans, ictimai əhəmiyyət kəsb edən tədbirlər barədə xəbər tutacaqlar. Alimlərimizin elmi nailiyyətləri, tədqiqatlarının nəticələri yer alacaq portalda həmçinin UNEC-in peşəkar ekspertlərinin iqtisadi gündəmin tələblərinə operativ münasibətləri də öz əksini tapacaq.
UNEC news-da tələbələrin maraqlarını əks etdirən sorğular keçiriləcək, reportaj və müsahibələr yerləşdiriləcək, abituriyentlərə yönəlik layihələr işıqlandırılacaq. Oxucular UNEC-in ictimaiyyətdə böyük rezonans doğuran layihələrini UNEC news-da izləyə, istedadlı tələbə və on minlərlə məzunlarının uğurları ilə məhz buradan tanış ola biləcəklər.
Portal həmçinin UNEC-də keçiriləcək konfrans, təlim və digər tədbirlər barədə öncədən oxucularına məlumat verəcək.

Приступил к деятельности официальный новостной портал UNEC – впервые в Азербайджане
Даная модель, широко распространенная в университетах мира, впервые среди высших учебных заведений Азербайджана применяется в UNEC.
Читатели в ежедневно обновляемом портале UNEC news  ознакомятся новшествами университета, организованными международными конференциями, мероприятиями, имеющими общественное значение. В портале, в котором найдут место научные достижения ученых, результаты их исследований, также будет отражено оперативное отношение экспертов UNEC к экономическим потребностям повестки дня.
В UNEC news будет проведен опрос, отражающий интересы студентов, будут размещены репортажи и собеседования, освещены проекты относительно абитуриентов.  О проектах UNEC, вызвавших широкий резонанс среди общественности,  читатели смогут узнать в UNEC newsи именно здесь ознакомиться с талантливыми студентами и успехами десятка тысяч выпускников
Портал заранее оповестит своих читателей о конференциях, тренингах и других мероприятиях, которые будут проведены в UNEC.