UNEC-in Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin V hesabat-seçki konfransı
UNEC-in Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) V hesabat-seçki konfransı keçirilib. Konfransda UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin sədr müavini Mirzə Cəfərzadə və tələbələr iştirak edib.
Konfransda THİK sədri Rüfət Süleymanlı beş illik fəaliyyəti barədə hesabat verib. Sonra THİK-in Təftiş Komissiyası sədrinin hesabatı dinlənilib. Prorektor S.Qəndilova THİK-in beş il ərzində gördüyü işləri yüksək qiymətləndirib. Bildirib ki, təşkilata üzv olan tələbələr universitetin ictimai həyatında fəal iştirak edib, universitetlərarası yarış və müsabiqələrdə UNEC-i layiqincə təmsil ediblər.
M.Cəfərzadə THİK-in ötən dövr ərzindəki fəaliyyətini müsbət dəyərləndirib və yeni seçiləcək heyətə tələbələrin qayğısına qalmağı, onların asudə vaxtlarını səmərəli təmin etməyi tövsiyə edib. Həmçinin tələbələri gələcəkdə dövlətçiliyimizin inkişafında fəal iştiraka səsləyib.
Sonra səsvermə yolu ilə THİK-in yeni tərkibi seçilib. Sonda isə UNEC THİK-in yeni sədrinin seçkisi keçirilib. Sərdliyə yenidən R.Süleymanlının namizədliyi irəli sürülüb. THİK heyətinin səs çoxluğu ilə Rüfət Süleymanlı yenidən UNEC THİK-in sədri seçilib.

The 5th reporting-election conference of the Student Trade Union Committee was held at UNEC. Vice-rector of UNEC for Students’ Affairs Saadat Gandilova, Deputy Chairman of the Republic Committee of Azerbaijan Independent Trade Union of Education Employees Mirze Jafarzade and students participated in the conference.
The TUC Chairman Rufat Suleymanli made a report about his performances within five years. Then the report made by the Chairman of the Audit Commission of the TUC was heard. Vice-rector S.Gandilova evaluated the affairs performed by the TUC within five years highly. She said the students who are the members of the committee took active part in the social life of the university, represented UNEC in the competitions and contests held among the universities decently.
M.Jafarzade assessed the TUC’s activities positively and recommended the new staff to be elected to take care of the students and ensure the efficiency of their spare time. In addition, he urged the students to be active in the development of our statehood.
Afterwards, the new staff of the TUC was elected by voting. Election of the new TUC Chairman was held in the end. R. Suleymanli’s candidacy was brought again. Rufat Suleymanli was elected a Chairman of UNEC’s TUC again by the majority of votes https://roulette-en-ligne.ca.