UNEC-in tələbəsinin “Dünya İqtisadiyyatı” kitabı çap olunub
Türk Dünyası İqtisadi Fakültəsinin 3-cü kursunda təhsil alan Amin Zərbəliyevin müəllifi olduğu kitabın elmi redaktoru iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Maqsud Mirzəyev, elmi rəyçisi isə əməkdar müəllim, Məhəmmədəli Rəsulovdur. Kitabda qlobal iqtisadiyyatın əsas prinsiplərini, beynəlxalq ticarət və iqtisadi əlaqələri, həmçinin inkişaf etməkdə olan ölkələrin qarşılaşdığı iqtisadi problemlərdən bəhs olunur. Eyni zamanda dünya iqtisadiyyatında baş verən böhranlar, yeni trendlər kimi mövzulara da toxunulub.
Amin Zərbaliyev “Azərbaycanın xarici ticarət istiqamətləri”, “Yaşıl iqtisadiyyatın sosial və siyasi təsiri”, “COP29-un Qafqaz və Azərbaycanda yaratdığı təsirlər” və “İqlim dəyişmələrinə qarşı mübarizədə mühüm platformalar” mövzularında bir çox məqalələrin də müəllifidir.
2023-cü ildə UNEC-in Türk dünyası iqtisadiyyatı fakültəsinə qəbul olan A.Zərbəliyev universitetin ictimai-sosial həyatında da fəal iştirak edir. AIESEC-in Beynəlxalq Təcrübə Proqramına qatılan Amin ölkəmizi 111 fərqli dünya ölkəsinin nümayəndələri arasında təmsil edib və  bu layihəni uğurla  tamamlayaraq, beynəlxalq dərəcəli sertifikat əldə edib. O, hazırda tələbə olmaqla yanaşı, Statistika Komitəsində də çalışır, eyni zamanda UNEC-in Rəqəmsal Könüllülər Təşkilatında sədr müavini kimi fəaliyyət göstərir. Amin Zərbalıyev “UNEC EKO İDEA” yarışının qalibi olub. “Texno.TV” xəbər texnoloji məlumat kanalını yaradan Amin bu il Taylandda keçiriləcək 6-cı beynəlxalq “ICMCER-2025” konfransına dəvət alan yeganə tələbədir.

Вышла в свет книга «Мировая экономика», автором которой является студент UNEC.
Научным редактором книги студента 3 курса факультета Экономики Тюркского мира Амина Зарбалиева является доктор философии по экономике Магсуд Мирзоев, а научным рецензентом заслуженный учитель Магомедали Расулов. В книге рассматриваются основные принципы глобальной экономики, международные торгово-экономические отношения, а также экономические проблемы, с которыми сталкиваются развивающиеся страны. В то же время в книге затронуты такие темы, как кризисы и новые тенденции в мировой экономике.
Амин Зарбалиев является автором многих статей на темы «Направления внешней торговли Азербайджана», «Социально-политическое влияние зеленой экономики», «Влияние COP29 на Кавказ и Азербайджан» и «Важные платформы в борьбе с изменением климата».
Поступивший на факультет Экономики Тюркского мира UNEC в 2023 году, А.Зарбалиев принимает активное участие в общественно-социальной жизни университета. Принявший участие в Международной программе стажировки AIESEC, Амин представил страну среди представителей 111 разных стран мира и успешно завершив этот проект, получил международный сертификат. В настоящее время являясь студентом, он работает в Статистическом комитете, в то же время в Организации цифровых волонтеров UNEC в качестве заместителя председателя. Амин Зарбалиев стал победителем конкурса «UNEC EKO İDEA». Амин, создавший новостной и технологический информационный канал «Texno.TV», является единственным студентом, получившим приглашение на 6-ю международную конференцию «ICMCER-2025», которая состоится в Таиланде.