UNEC kollektivi ön cəbhədə əsgərlərlə görüşüb
Müdafiə Nazirliyinin və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) birgə təşkilatçılığı ilə universitetin professor-müəllim heyəti və bir qrup tələbəsi ön cəbhədə olublar. Öncə Ulu Öndər Heydər Əliyevin Ağstafa rayonunda ucaldılan abidəsi ziyarət olunub.
Sonra Azərbaycan Respublikasının Milli Qəhrəmanı, şəhid Rafiq Alıcanovun 50 illik yubileyində iştirak ediblər. Milli Qəhrəmanın abidəsi və Köçvəlli kəndindəki məzarını ziyarət ediblər. Müdafiə Nazirliyinin nümunəvi orkestrının ifası təqdim olunub.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin ölkədə ordu quruculuğuna və hərbçilərə göstərdiyi qayğıdan danışıb. Ordu ilə xalqın, dövlətlə hərbçilərin sağlam vəhdətindən söz açıb.
UNEC-in kafedra müdiri, professor, millət vəkili Xanhüseyn Kazımlı, Milli Qəhrəman Rafiq Alıcanovun həyatından, erməni işğalçılarına qarşı mübarizədə göstərdiyi qəhrəmanlığından danışıb. Bildirib ki, Milli Qəhrəmanın qızı UNEC-in məzunudur, oğlu isə III kursda təhsil alır.
Sonra tədbir iştirakçıları Ağstafa, Qazax, Tovuz, Şəmkir, Goranboy və Gədəbəy rayonlarına səfər edərək, ön cəbhədə əsgər və zabit heyəti ilə görüşüb, onlara hədiyyələr təqdim ediblər. Düşmənlə 80 metr məsafədə yerləşən səngərlərdə əsgərlərlə söhbət edib, həyat şəraiti, məişəti ilə yaxından tanış olublar. Əsgərlərin döyüş ruhundan, onlar üçün yaradılan şəraitindən razı qalıblar. Bir daha əmin olublar ki, Azərbaycan ordusu düşməni susdurmaq, geriyə oturtmaq iqtidarındadır. Məğrur döyüşçülərimizin qələbə əzmi yüksəkdir.

Сотрудники UNEC встретились с солдатами на передовой
Профессорско-преподавательский состав UNEC и группа студентов были на передовой фронта. Мероприятие было организовано Министерством обороны совместно с Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC).Оно началось с посещения памятника общенациональному лидеру Гейдару Алиеву, который воздвигнут в Акстафе.
Затем приняли участие на 50 летнем юбилее национального герояАзербайджанской Республики, шахида Рафика Алыджанова. Они посетили памятник и могилу национального героя в селе Кечвелли. Прозвучало исполнение образцового оркестра Министерства обороны.
Ректор UNEC, профессор Адалят Мурадовговорил о заботе Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева, которую он оказываетармии и военным страны. Он говорил о здоровом единстве армии и народа, государства и военных.
Заведующий кафедрой UNEC, профессор, депутат Хангусейн Казымлы говорил о жизни, героизме Национального героя РафикаАлыджановав борьбе против армянских захватчиков.  Было замечено, что дочь Национального героя выпускница UNEC, а сын учится на  III курсе.
Затем участники посетили регионы Агстафа, Газах, Товуз, Гёранбой и Гядабай, и встретилисьс солдатами и офицерами на линии фронта, вручили им подарки. В расположенныхв 80 метрах от противникатраншеяхобщалисьс солдатами, ознакомились с условиями  жизни ибыта.Они осталисьдовольнымибоевым духом и созданными для солдат условиями.  В очередной раз убедилисьв том, что азербайджанская армия способна заставить замолчать врага, и посадить на место. У наших доблестных солдат желание победить высокое.