UNEC kollektivi Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib
Yanvarın 20-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) kollektivi və tələbələri Şəhidlər Xiyabanını ziyarət ediblər.
Ziyarətçilər Azərbaycanın ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda canlarını qurban vermiş 20 Yanvar şəhidlərinin, eyni zamanda UNEC-in şəhid olmuş məzunlarının məzarları önünə gül dəstələri düzüblər.
20 Yanvar faciəsinin 26-cı ildönümü münasibətilə yanvarın 19-da UNEC-də şəhidlərin xatirəsini əbədiləşdirən Memorial-Xatirə Kompleksinin açılışı olub.
Universitetin bütün tədris binalarında dövlət bayraqları yarıya qədər endirilib, şəhidlərin əziz xatirəsini yad etmək üçün bir dəqiqəlik sükut elan olunub. Bundan başqa, universitetin rəsmi (unec.edu.az) saytında 20 yanvar faciəsində şəhid olan tələbələr Habil Əzizov və İlqar Əbdülhəsənovun ailə üzvləri ilə müsahibələr yayımlanıb. Həmçinin universitet dəhlizlərində quraşdırılan monitorlarda 20 yanvar hadisələrini əks etdirən sənədli filmlər nümayiş etdirilib. UNEC tələbələrinin iştirakı ilə şəhidlərin xatirəsinə həsr edilən videoçarx hazırlanıb.

Коллектив UNEC посетил Аллею павших
20 января коллектив  и студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) посетили Аллею павших.
Посетители возложили цветы у подножия могилы жертв 20 января, отдавших свою жизнь во имя сохранности территории и ее суверенитета, в то же время выпускников UNEC, ставших шехидами.
19 января в UNEC в честь 26-ой годовщины трагедии 20 января был открыт Мемориально-памятный комплекс, увековечивший память шехидов.
Во всех учебных корпусах государственные флаги были наполовину опущены, объявлена минута молчания в честь памяти шехидов. Помимо этого в официальном сайте UNEC (unec.edu.az) размещено интервью с членами семьи студентов-шехидов трагедии 20 января Габиля Азизова и Ильгара Абдулгасанова. Также на мониторах, установленных в коридорах университета, были продемонстрированы документальные фильмы, отражающие события 20 января. При участии студентов UNEC подготовлен видеоролик, посвященный памяти шехидов.