UNEC-lə Belarus Dövlət Texnologiya Universitetinin Texnologiya Transfer Mərkəzləri arasında birgə əməkdaşlıq müzakirə edilib
Belarusun paytaxtı Minsk şəhərində “Avropa İncoNet” layihəsi tərəfdaşlarının konfransı keçirilib. İki gün davam edən konfransın əsas mövzusu alternativ və bərpa olunan enerji mənbələri olub. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini (UNEC) tədbirdə Texnologiya Transfer Mərkəzinin direktoru Aydın Hüseynov təmsil edib.
A.Hüseynov konfransda Azərbaycan Respublikası Alternativ və Bərpa olunan Enerji Mənbələri üzrə Dövlət Agentliyi ilə birgə hazırladığı məruzə ilə çıxış edib. UNEC-lə Belarus Dövlət Texnologiya Universitetinin Texnologiya Transfer Mərkəzləri ilə birgəəməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
Səfər çərçivəsində Belarus Dövlət Texnologiya Universitetinin  fiziki və kimyəvi tədqiqat metodları mərkəzinin laboratoriyaları ilə tanışlıq olub.

Joint Cooperation between the Technologies Transfer Centers of UNEC and State Technological University of Belarus was discussed
The conference of “IncoNet Europe” Project partners were held in the capital of Belarus, Minsk. The two- day conference was on alternative and renewable energy sources. Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was represented in the conference by the Director of the Technology Transfer Center Aydin Huseynov.
A.Huseynov has made a report jointly prepared by the State Agency on Alternative and Renewable Energy Sources of the Republic of Azerbaijan. Issues on joint cooperation with the Technology Transfer Centers of UNEC and the State Technological University of Belarus were also discussed.
Within the event acquaintance with the laboratories center for physical and chemical research methods of the State Technological University of Belarus was achieved.