UNEC-lə Qorqud Ata Dövlət Qızılorda Universiteti arasında memorandum imzalanıb
Oktyabrın 29-da Qazaxıstanın Qorqud Ata Dövlət Qızılorda Universitetinin rektoru, akademik Kılışbay Bisenovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
Görüş zamanı qonaqlara universitet haqqında ətraflı məlumat verilib. UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və Qorqud Ata Dövlət Qızılorda Universitetinin rektoru, akademik Kılışbay Bisenov arasında əməkdaşlıq imkanları, ikili diplom və müəllim-tələbə mübadiləsi barədə müzakirələr aparılıb. Akademik Kılışbay Bisenov UNEC-lə əməkdaşlıqdan məmnun olduğunu bildirib.
Sonda hər iki universitet arasında müəllim-tələbə mübadiləsi, ikili diplom proqramı, ikitərəfli simpozium, seminar, konfransların keçirilməsi, birgə elmi tədqiqatların aparılmasını nəzərdə tutan memorandum imzalanıb.

The delegation headed by the Rector of Gorgud Ata State Gizilorda University of Kazakhstan, Academician Kilishbay Bisenov visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on October 29.
The guests were informed about the University in detail during the meeting. The opportunities for cooperation, dual diploma and the teaching and student staffs’ exchange were discussed between UNEC’s Rector, Professor Adalat Muradov and the Rector of Gorgud Ata State Gizilorda University, Academician Kilishbay Bisenov. The Academician Kilshbay Bisenov expressed satisfaction of the collaboration with UNEC.
A memorandum envisaging the teacher- student exchange, dual degree program, organization of bilateral workshops, seminars and conferences and conducting joint researches between the two universities were signed in the end of the meeting.