UNEC müəllimləri beynəlxalq konfransda çıxış edib
Aprelin 29-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) bir qrup müəllimi Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 93 illiyinə həsr edilən Gənc tədqiqatçıların IV Beynəlxalq Elmi Konfransında elmi məruzə ilə çıxış edib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin yanında Bilik Fondu və Qafqaz Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən konfransın məqsədi dünyanın müxtəlif universitet, akademiya və elmi-tədqiqat institutlarında fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçıları bir araya gətirmək və onların elmə marağını artırmaqdır. Eyni zamanda, bu sahədə əldə olunan elmi nailiyyətləri və təcrübələri digərləri ilə paylaşmaq, qarşılaşdıqları problemləri təhlil etmək, ortaq problemləri müzakirə edərək, həll yolları üçün təkliflər irəli sürməyi təmin etməkdir.
Konfransda iştirak edən tədqiqatçılar mühəndislik, təbiət, iqtisadiyyat, filologiya elmləri, pedaqogika, tarix və hüquq elmi istiqamətləri üzrə araşdırmalarını təqdim ediblər. UNEC-dən Mexanika bölməsində Məhəmmədəli Nuriyev, Aytən Ağayeva, Mövlud Hüseynov, Əhməd-Cabir Əhmədov, İqtisadiyyat bölməsində Samirə Quliyeva, Aysel Novruzova, Ülvi Kazımlı, Jalə Əfəndiyeva, Anar Eyyubov, Ramin Məmmədxanov, Səbuhi Paşayev, Elxan Vəliyev, Oqtay Quliyev, Pərvin Paşayeva, Gülşən Vəliyeva, Ramil Cabbarov, İsgəndər Babazadə, Aysel Musayeva, Tərlan Orucova, Rövşən Quluyev, Zülfiyyə Sadıqova, Azərbaycan dili bölməsində Aynur Qədimalıyeva çıxış edib.

Преподаватели UNEC выступили на международной конференции
29 апреля группа преподавателей Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) на IV Международной научной конференции молодых исследователей, посвященной 93-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева,  выступила с научными докладами.
Целью проведения при совместной организации Фонда знаний при Президенте Азербайджанской Республики и университета Кавказ конференции, является собрать молодых исследователей  различных университетов мира,  академических и научно-исследовательских институтов и повысить у них  интерес  к науке. В то же время поделиться достигнутыми в этой сфере успехами и опытом с другими, проанализировать проблемы, с которыми они сталкиваются, обсудить общие проблемы и выдвинуть предложения для их решения.
Участники конференции представили исследования в рамках следующих  научных направлений:  инженерства, экономики, филологических наук, педагогики, истории и права.  От имени UNEC  выступили Магомедали Нуриев, Айтан Агаева, Мовлуд Гусейнов, Ахмед-Джабир Ахмедов, представляющие сектор механики, с сектора экономики Самира Кулиева, Айсель Новрузова, Ульви Казымлы, Жаля Эфендиева, Анар Эюбов, Рамиль Мамедханов, Сабухи Пашаев, Эльхан Велиев, Октай Кулиев, Парвин Пашаева, Гюльшан Велиева, Рамиль Джаббаров, Искендер Бабазаде, Айсель Мусаева, Тарлан Оруджева, Ровшан Кулиев, Зульфия Садыгова, с азербайджанского сектора Айнур Гадималиева.