UNEC müəllimlərinin ilk reytinqi müəyyənləşdi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tətbiq edilən differensial əmək haqqı sistemi ilə əlaqədar yaradılan daimi Komissiya işini yekunlaşdırıb. Artıq komissiya tərəfindən sistemə daxil edilən məlumatların yoxlanması prosesi sona çatıb. Bununla da, sistem avtomatik olaraq müəllimlər arasında TOP 100 reytinqi müəyyənləşdirib. 2 ay ərzində bu sistemə 143 müəllimin elmi, tədris və özünüinkişaf fəaliyyətləri barədə məlumat daxil edilib.
Sistemin tətbiqində əsas məqsəd professor-müəllim heyəti arasında sağlam rəqabət mühitini formalaşdırmaq, onların işdən məmnunluq səviyyəsini yüksəltmək, eyni zamanda müəllimlərin fərdi və qrup məhsuldarlığını artırmaqdan ibarətdir. Bu da öz növbəsində UNEC-də tədris, elmi-tədqiqat və inzibati fəaliyyətlərin səmərəliliyini və keyfiyyətinın yüksəlməsinə xidmət edəcək.
2015-2016-cı tədrisili üzrə reytinq siyahısında 1-10-cu yerləri tutan müəllimlərin əmək haqqı 2 dəfə artırılacaq. 11-30-cu yerləri tutan müəllimlər üzrə bu göstərici1, 7 dəfə, 31-60-cı yerləri tutan müəllimlər üzrə 1,5 dəfə, 61-100-cü yerləri tutan müəllimlər üzrə 1,2 dəfə təşkil edəcək.
Qeyd edək ki, reytinq sistemi müəyyən edilərkən UNEC-in professor-müəllim heyətinin fəaliyyətinin üç istiqaməti əsas götürülüb. Bura onların elmi, tədris və özünüinkişaf fəaliyyətləri daxil edilib.

Initial Rating of UNEC Teaching Staff is determined
The Permanent Commission created in connection with the differential salary system at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has completed its work. Verification of the data entered to system has already been completed by the Commission. Thus the system has determined the rating of TOP 100 among the teaching staff members automatically. 143 teachers’ scientific, training and self- development activities were entered to system within 2 months.
The main objective of the system is to create a healthy competitive environment, to raise the level of satisfaction with their workplace and to increase the teachers’ individual and group productivity as well. This, in turn will serve to enhance the efficiency of scientific- research and administrative activities.
Salaries of the teaching staff at UNEC in accordance with the rating list of 2015/2016 academic year occupying  1-10 places will be increased 2 times, 11- 30 places 1.7 times, 31-60 places 1.5 times 61- 100 places 1.2 times.
Note that the determination of the rating system of UNEC’s academic staff is based on three areas of their activities. Their scientific, teaching and self- development activities were entered there.