UNEC-in növbəti mükafatı: “Qabaqcıl Ali Təhsil Müəssisəsi”
Noyabrın 8-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu ilə dünyanın tanınmış elmi-analitik informasiya təminatçısı və mənbəyi olan “Thomson Reuters” şirkəti Azərbaycan elmi ictimaiyyəti üçün nəzərdə tutulan “Web of Science” mükafatları – 2016″nı təqdim edib.
Mükafatçıların siyahısı təbiət elmləri, sosial və humanitar elmlər sahəsində elmi aparıcı axtarış platforması olan Web of Science bazası əsasında tərtib olunub. Analiz “Thomson Reuters” və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu ilə əməkdaşlıq edən elmi tədqiqatlar və əqli mülkiyyət bölməsindən olan ekspertlər tərəfindən aparılıb.
Tədbirdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə (UNEC) “Qabaqcıl Ali Təhsil Müəssisəsi” nominasiyası üzrə (“Outstanding Higher Education Organization”) mükafat təqdim olunub. Mükafatın verilməsində UNEC-in elmi fəaliyyəti və universitet əməkdaşlarının nüfuzu beynəlxalq jurnallarda dərc olunan məqalələri əsas götürülüb.
Mükafatlandırma mərasimindən sonra UNEC əməkdaşları “Azərbaycanın elmi jurnalları – beynəlxalq səviyyəyə doğru irəliləyiş” mövzusunda seminar-təlimdə iştirak edib.

Очередная награда UNEC: “Передовое высшее учебное заведение”
8 ноября Фонд развития науки при Президенте Азербайджанской Республики и компания “Thomson Reuters”, известный в мире лидирующий поставщик аналитической информации, представил награды “Web of Science” – 2016″, предусмотренные для научной общественности Азербайджана.
Список призеров составлен на основе базы Web of Science, имеющие научную ведущую платформу в сфере естественных, социальных и гуманитарных наук.  Анализ проведен экспертами отдела научных исследований и интеллектуальной собственности, сотрудничающих с “Thomson Reuters” и Фондом развития науки при Президенте Азербайджанской Республики.
На мероприятии Азербайджанскому государственному экономическому университету (UNEC) была представлена награда по номинации «Передовое высшее учебное заведение» (“Outstanding Higher Education Organization”).  При награждении  за основу были взяты научная деятельность UNEC и опубликованные в престижных международных журналах статьи сотрудников университета.
После церемонии награждения сотрудники UNEC приняли участие в семинаре-тренинге на тему «Научные журналы Азербайджана – развитие на международном уровне».