UNEC rektorların qeyri-rəsmi görüşünü keçirməyi təklif edir
Noyabrın 3-də Qafqaz Universitetinin rektoru, professor Ahmet Saniç, Xəzər Universitetinin təsisçisi, professor Hamlet İsaxanlı və rektoru, professor Həsən Niknafs Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olublar.
Görüşdə hər iki universitetlə elmi-texniki əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb. Sənəddə Qafqaz və Xəzər Universitetləri ilə UNEC arasında elmi-pedaqoji, elmi tədqiqat işlərinin aparılması nəzərdə tutulur. Memoranduma əsasən, professor-müəllim heyəti və doktorantlar üçün hər iki ali təhsil müəssisəsində təkmilləşdirmə kursları təşkil olunacaq. Eyni zamanda, universitetlərin professor-müəllim heyəti doktorantlara elmi rəhbərlik edəcək. Bundan başqa, birgə sərgi və elmi konfransların təşkili, kadr və tələbə mübadiləsi həyata keçiriləcək.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov universtetdə həyata keçirilən yeniliklərdən danışıb, hədəfləri açıqlayıb. Ali təhsil ocağının beynəlxalq əlaqələrindən söz açan rektor bildirib ki, UNEC bu günə qədər əsasən xarici universitetlərlə əməkdaşlıq edib. Azərbaycan ali təhsil müəssisələri ilə də əməkdaşlığın faydalı olduğunu vurğulayan rektor, xüsusilə Qafqaz və Xəzər universitetlərinin təcrübəsindən yararlanmağın vacibliyini diqqətə çatdırıb.
Öz təcrübələrini UNEC-lə paylaşmağa hazır olduğunu bildirən A.Sanıç eyni zamanda Qafqazın ən böyük iqtisad yönümlü universiteti olan UNEC-də tətbiq olunan yeniliklərin Qafqaz Universiteti üçün yararlı olacağını qeyd edib.
H.Niknafs isə UNEC-lə tanışlıqdan məmnun olduğunu bildirib. Bu əməkdaşlığın hər iki universitet üçün faydalı olacağına əminliyini ifadə edib.
Ə.Muradov Azərbaycandakı ali təhsil müəssisələri rektorlarının qeyri-rəsmi görüşünü təşkil etməyi təklif edib. Mütəmadi keçiriləcək görüşlərdə ali təhsildəki problemlərinmüzakirə olunacağını nəzərə çatdırıb.
Sonda qonaqlar UNEC-də Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə yaradılan Maliyyə laboratoriyası və bakalavr proqramı ilə tanış olublar. “Radio UNEC”də qonaq olaraq, tələbələrin suallarını cavablandırıblar.

UNEC предлагает проводить неформальную встречу ректоров
3-го ноября ректор Университета Кавказ профессор Ахмет Санич, учредитель Университета Хазар профессор Гамлет Исаханлы и ректор этого университета профессор Гасан Никнафс были гостями Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
На встрече были подписаны меморандумы о научно-техническом сотрудничестве с каждым из двух университетов. В документе предусматривается научно-педагогическая деятельность и проведение совместных научно-исследовательских работ между UNEC и Университетами Кавказ и Хазар. На основе меморандума, в обоих университетах будут организованы курсы усовершенствования  профессорско-преподавательского состава и докторантов. Одновременно профессорско-преподавательский состав университетов будут осуществлять научное руководство докторантами. Кроме этого, будут осуществляться организация совместных выставок и научных конференций, обмен кадрами и студентами.
Ректор UNEC профессор Адалят Мурадов рассказал о нововведениях в университете, намеченных целях. Говоря о международных связях вуза, ректор отметил, что UNEC до сегодняшнего дня сотрудничал в основном с зарубежными университетами. Подчеркивая пользу сотрудничества и с азербайджанскими вузами,  ректор особо подчеркнул важность использования опыта Университетов Кавказ и Хазар.
Заявив о готовности поделиться своим опытом с UNEC, А.Санич, отметил, что инновации, применяемые в самом большом экономическом университете Кавказа, коим является  UNEC, будут полезны для Университета Кавказ.
А Г.Никнафс выразил свое удовлетворение от знакомства с UNEC, и уверенность в том, что это сотрудничество будет полезным для каждого из университетов.
А.Мурадов предложил организовать неформальную встречу ректоров университетов страны. Он отметил, что на регулярно проводимых встречах будут обсуждаться проблемы азербайджанского высшего образования.