UNEC rektoru İzmirdə işgüzar səfərdə olub
UNEC rektoru professor Ədalət Muradovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Türkiyənin Ege Universitetində işgüzar səfərdə olub.
Ege Universitetinin rektoru professor Necdet Budaklə görüşdə UNEC ilə Ege Universiteti arasında “Qida mühəndisliyi” ixtisası üzrə ötən ildən start verilmiş iki diplom proqramı ilə bağlı yekun məsələlər müzakirə olunub. İkili diplom proqramına əsasən, 1-ci kursu bitirmiş UNEC tələbələri 2-ci və 3-cü kursda Ege universitetində təhsil alacaqlar.
UNEC-in nümayəndə heyəti Ege Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən elmi tədqiqat institutlarının fəaliyyət prinsipləri ilə də tanış olublar.
İzmirə səfər çərçivəsində rektor prof. Ədalət Muradov İzmir İqtisadiyyat Universitetinin rektoru professor Yusuf Hakan Abacioglu ilə də görüşüb. Görüşdə hər iki universitet arasında mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunaraq, müvafiq qərarlar verilib.
UNEC nümayəndələri Ege universitetinin rektoru professor Necdet Budakın dəvətilə Azərbaycan da daxil olmaqla, 77 ölkədən 1000-dən artıq filmin təqdim edildiyi Turan Beynəlxalq Film Festivalının mükafatlandırma mərasimində də iştirak ediblər.

Ректор UNEC побывал в деловой поездке в Измире
Делегация, возглавляемая ректором UNEC профессором Адалатом Мурадовым, побывала с деловым визитом в Эгейском университете Турции.
На встрече с ректором Эгейского университета профессором Недждетом Будаком были обсуждены итоговые вопросы в связи с программой двойного диплома, запущенной в минувшем году по специальности «Пищевая инженерия» между UNEC и Эгейским университетом. Согласно программы двойного диплома студенты UNEC, окончившие 1-й курс, на 2-м и 3-м курсах будут учиться в Эгейском университете.
Делегация UNEC ознакомилась с принципами деятельности научно-исследовательских институтов, действующих при Эгейском университете.
В рамках визита в Измир ректор проф. Адалат Мурадов также встретился с ректором Измирского экономического университета профессором Юсуфом Хаканом Абаджиоглу. В ходе встречи были обсуждены возможные направления сотрудничества двух университетов и приняты соответствующие решения.
Представители UNEC приняли участие в церемонии награждения Международного кинофестиваля «Туран», где по приглашению ректора Эгейского университета профессора Недждета Будака были представлены более 1000 фильмов из 77 стран, в том числе из Азербайджана.