UNEC rektoru İzmirdə işgüzar səfərdə olub
UNEC rektoru professor Ədalət Muradovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Türkiyənin Ege Universitetində işgüzar səfərdə olub.
Ege Universitetinin rektoru professor Necdet Budaklə görüşdə UNEC ilə Ege Universiteti arasında “Qida mühəndisliyi” ixtisası üzrə ötən ildən start verilmiş iki diplom proqramı ilə bağlı yekun məsələlər müzakirə olunub. İkili diplom proqramına əsasən, 1-ci kursu bitirmiş UNEC tələbələri 2-ci və 3-cü kursda Ege universitetində təhsil alacaqlar.
UNEC-in nümayəndə heyəti Ege Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən elmi tədqiqat institutlarının fəaliyyət prinsipləri ilə də tanış olublar.
İzmirə səfər çərçivəsində rektor prof. Ədalət Muradov İzmir İqtisadiyyat Universitetinin rektoru professor Yusuf Hakan Abacioglu ilə də görüşüb. Görüşdə hər iki universitet arasında mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunaraq, müvafiq qərarlar verilib.
UNEC nümayəndələri Ege universitetinin rektoru professor Necdet Budakın dəvətilə Azərbaycan da daxil olmaqla, 77 ölkədən 1000-dən artıq filmin təqdim edildiyi Turan Beynəlxalq Film Festivalının mükafatlandırma mərasimində də iştirak ediblər.

The delegation led by UNEC Rector Professor Adalat Muradov visited Ege University of Turkey on a business trip.
In the meeting with the rector of Ege University Professor Nejdet Budak, the final issues related to the dual diploma programs launched last year in “Food Engineering” specialty between UNEC and Ege University were discussed. According to the dual diploma program, UNEC students who have completed the 1st year will study at Ege University in the 2nd and 3rd year.
The UNEC delegation got acquainted with the principles of the scientific research institutes operating under Ege University.
As part of the visit to Izmir, the rector prof. Adalat Muradov also met with Professor Yusuf Hakan Abacioglu, Rector of Izmir University of Economics. During the meeting, possible directions of cooperation between the two universities were discussed and appropriate decisions were made.
UNEC representatives also participated in the award ceremony of the Turan International Film Festival, where more than 1000 films from 77 countries, including Azerbaijan, were presented at the invitation of Ege University Rector Professor Nejdet Budak.