UNEC rektoru müraciətləri dinləyib
İyun ayının 11-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib. “UNEC İctimai Nəzarət Şurası”nın üzvlərinin də iştirak etdiyi tədbirə qatılan tələbələr, valideynlər və ictimaiyyət nümayəndələri yay imtahan sessiyası ilə bağlı müraciətlərini universitet rektoru, professor Ədalət Muradova çatdırıblar.
Müraciətlər daha çox imtahan sessiyası, xüsusən də imtahan nəticələrindən güzəştlərin edilməsi, imtahanların təşkili qaydalarının pozulması, cavabların yenidən yoxlanılmasının təşkil edilməsi, təhsil haqlarının ödənilməsində möhlət hüququnun əldə edilməsi və digər məsələlərlə bağlı olub. UNEC-in nəzdində Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kollecinin tələbələri də imtahan sessiyasında qarşılaşdıqları çətinlikləri rektora çatdırıblar.
Ə.Muradov müraciətlərin operativ araşdırılaraq, tədbirlərin görülməsi məqsədilə tapşırıqlarını verib.
Rektor bildirib ki, imtahan sessiyasında tələbələrin biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsi, şəffaflığın qorunması üçün bütün lazımi tədbirlər görüləcək.
Ümumilikdə “Açıq qapı” günündə 50-dən çox müraciətə baxılıb.
Qeyd edək ki, “Açıq qapı” günləri imtahan sessiyasının sonuna kimi davam edəcək. Görüşlər hər həftənin şənbə günü keçiriləcək. Növbəti “Açıq qapı” iyun ayının 18-i, 25-i və iyul ayının 2-də olacaq.

UNEC Rector listened to appeals
The next “Open Door” day has taken place at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on June 11. Students, parents and public representatives delivered their appeals to the rector of the university, Professor Adalat Muradov during the event attended by the members of “UNEC public Control Board”.
The requests were mainly about the exam session, especially asking about some privileges, violation of the rules of the exam, reassessment of the results, obtaining the right to delay the payment of tuition fees and other issues. Students of the Financial Economic College performing under UNEC also delivered their challenges during the exam session.
A.Muradov gave his instructions to make measures on appeals operatively.
Rector said to provide the objective assessment of the students’ knowledge and to save the transparency all necessary measures would be taken.
In general more than 50 requests were examined within the “Open Door” day.
Note that, the “Open Door” days will last until the end of the exam session. Meetings will take place every Saturday. The next “Open Door” will be on June 18, 25 and July 2.