UNEC rektoru müraciətləri dinləyib
İyun ayının 11-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib. “UNEC İctimai Nəzarət Şurası”nın üzvlərinin də iştirak etdiyi tədbirə qatılan tələbələr, valideynlər və ictimaiyyət nümayəndələri yay imtahan sessiyası ilə bağlı müraciətlərini universitet rektoru, professor Ədalət Muradova çatdırıblar.
Müraciətlər daha çox imtahan sessiyası, xüsusən də imtahan nəticələrindən güzəştlərin edilməsi, imtahanların təşkili qaydalarının pozulması, cavabların yenidən yoxlanılmasının təşkil edilməsi, təhsil haqlarının ödənilməsində möhlət hüququnun əldə edilməsi və digər məsələlərlə bağlı olub. UNEC-in nəzdində Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kollecinin tələbələri də imtahan sessiyasında qarşılaşdıqları çətinlikləri rektora çatdırıblar.
Ə.Muradov müraciətlərin operativ araşdırılaraq, tədbirlərin görülməsi məqsədilə tapşırıqlarını verib.
Rektor bildirib ki, imtahan sessiyasında tələbələrin biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsi, şəffaflığın qorunması üçün bütün lazımi tədbirlər görüləcək.
Ümumilikdə “Açıq qapı” günündə 50-dən çox müraciətə baxılıb.
Qeyd edək ki, “Açıq qapı” günləri imtahan sessiyasının sonuna kimi davam edəcək. Görüşlər hər həftənin şənbə günü keçiriləcək. Növbəti “Açıq qapı” iyun ayının 18-i, 25-i və iyul ayının 2-də olacaq.

Ректор UNEC выслушал обращения
11 июня в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялся очередной день «Открытых дверей». В мероприятии с участием членов «Совета общественного контроля UNEC»  приняли участие студенты, родители и представители общественности, которые в связи  с летней экзаменационной сессией донесли свои обращения до  ректора университета Адалата Мурадова.
Обращения главным образом были связаны с экзаменационной сессией, особенно с предоставлением льгот по результатам экзаменов, нарушением порядков организации экзаменов, организации повторной проверки ответов, право на получение отсрочки по оплате за обучение  и другие вопросы.  Также студенты Азербайджанского финансово-кредитного колледжа при UNEC рассказали  ректору о столкнувшихся трудностях во время экзаменационной сессии.
А.Мурадов оперативно рассмотрев обращения, с целью принятия мер дал указания. Ректор отметил, что для объективной оценки знаний студентов, защиты прозрачности во время сессии будут приняты все необходимые меры.
В целом, в день «Открытых дверей» было рассмотрено свыше 50 обращений.
Следует отметить, что дни «Открытых дверей» продолжатся до конца экзаменационной сессии. Встречи будут проводиться каждую субботу. Очередной день «Открытых дверей» состоится 18, 25 июня и 2 июля.