UNEC rektoru tələbələrə müraciət edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru, professor Ədalət Muradov tələbələrə müraciət edib.
Dəyərli tələbələrimiz,
Əzmkarlıq və həvəslə çalışdığınız, uğurlar qazandığınız, yeni bilik və bacarıqlar əldə etdiyiniz növbəti tədris ilinin sonuna çatdınız. Qarşıdan gələn yay imtahan sessiyası mənimsənilən biliklərin qiymətləndirilməsi ilə yanaşı UNEC-də tədrisin təşkilindəki keyfiyyəti göstərə bilən önəmli bir dövr olacaqdır.
“Tədrisdə innovasiya” deyərək çıxdığımız yolda tələbələrimizin keyfiyyətli və davamlı təkmilləşən müasir biliklərə sahib olmasını təmin etmək əsas amalımız olaraq qalmaqdadır.
Bu tədris ilində tətbiq edilən yeniliklər, əldə edilən uğurlar, həyata keçirilən innovasiya və təkmilləşmələrinin məhsuldarlığının əsas göstəricisi məhz sizin əldə etdiyiniz nəticələr olacaqdır.
Sürətlə dəyişən müasir dövrdə uğurlu mütəxəssis kimi formalaşmanız üçün araşdırma və təkmilləşməyə diqqət ayırmaq, hər zaman yenilikçilik və inkişaf ruhunda olmaq, o cümlədən əldə edilən bilikləri uğura çevirmək üçün davamlı səy göstərməyiniz tələb olunur. Bu anlamda UNEC tələbələri hər zaman bir addım öncə olduğunu sübut edir, bu fəxr hissini əzizlərinizə və müəllimlərinizə yaşadırsınız.
İmtahan sessiyasının təşkilində xüsusi və dəyişilməz yanaşmamız tələbə biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsinin təmin olunmasıdır. Şəffaflıq və ictimaiyyətlə açıqlıq universitetimizin prioritet mövqeyi olaraq qalır.
Bu imtahan sessiyasında tətbiq etdiyimiz yeniliklərdən biri də apellyasiya müraciətlərinin daha da optimallaşdırılması, o cümlədən tələbələrin şəxsi kabinetindən müraciət edə bilmələrini təmin edəcək modulun yaradılmasıdır.  Bundan əlavə olaraq, tələbələrimiz imtahan materiallarını da öz şəxsi kabinetlərindən əldə edə biləcəkdir.
Dəyərli valideynləri, KİV və ictimaiyyət nümayəndələrini universitetimizdə görməkdən böyük məmnunluq hissi duyarıq. Sizin tədrisin keyfiyyətin təkmilləşdirilməsi adına söylədiyiniz hər bir rəy bizim üçün önəmlidir.
Bir daha tələbələrimizə yay imtahan sessiyasında müvəffəqiyyətlər arzulayır, uğurlarınızın davamlı olmasını diləyirəm!

Ректор UNEC обратился к студентам
Ректор Азербайджанского государственного экономического университета, профессор Адалат Мурадов обратился к студентам.
Завершился очередной учебный год, в течение которого вы настойчиво и охотно трудились, достигли успехов, овладели новыми знаниями и способностями. Предстоящая летняя экзаменационная сессии наряду с оценкой усвоенных вами знаний будет очень важным этапом, отражающим качество в организации обучения в UNEC.
Путь, который мы выбрали, говоря «Инновация в обучении», это обеспечить овладение студентами качественных и совершенных современных знаний, что является нашей основной целью.
Основным показателем плодотворности применяемых в текущем учебном году новшеств, достигнутых успехов, реализуемых инноваций и совершенствований будут показанные вами результаты.
Для того, чтобы стать успешным специалистом в стремительно меняющейся современной эпохе вам необходимо уделять внимание исследованиям, все время быть в духе новатора, в том числе усиленно стремиться претворению в успех полученные знания. В этом смысле студенты UNEC доказывают, что всегда находятся на шаг впереди, это чувство гордости вы даете испытать своим родным и преподавателям.
Наш особый подход к организации экзаменационной сессии обеспечивает объективную оценку знаний студентов. Прозрачность и открытость с общественностью остается приоритетной позицией нашего университета.
Одним из новшеств, которое будет применено в предстоящей экзаменационной сессии, является оптимизация обращений, в том числе создание модуля, который обеспечит студенту возможность обращения с личного кабинета. Помимо этого наши студенты могут получить экзаменационный материал из личного кабинета.
Мы испытаем чувство глубокой удовлетворенности, увидев в университете дорогих родителей, представителей СМИ и общественности. Для нас очень важен каждый ваш отзыв по поводу совершенствования качества обучения.