UNEC Siegen Universiteti ilə birgə Yaz məktəbinə start verib – “Sahibkarlıq və KOM: Biznesin əsasları”
28 MART 2018 | VIEWS:
UNEC-də “EE-KEY-AZ Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması və məşğulluğun əsas amili kimi” layihəsi çərçivəsində təşkil olunan Yaz Məktəbininə start verilib.
Beş gün davam edəcək Yaz Məktəbi “Sahibkarlıq və KOM: Biznesin əsasları” mövzusunda olacaq. Yaz məktəbində dərslər Almaniyanın Siegen Universitenin professoru Petra Muqun (Petra Moog) rəhbərliyi ilə UNEC və Siegen Universitetinin magistr tələbələrinin birgə iştirakı ilə aparılır. Mühazirəçi kimi Almaniyadan Berlin İqtisad və Hüquq Məktəbinin Sahibkarlıq, KOS və Ailə Biznesi İnstitutunun direktoru, professor Birgit Felden də dəvət olunub.
Yaz Məktəbində həmçinin Azərbaycanın biznes qurumlarının rəhbər və mütəxəssisləri iştirakçılarla öz təcrübələrini bölüşəcək, ölkə iqtisadiyyatındakı son tendensiyalar haqqında mühazirələr oxuyacaqlar. Yaz məktəbi ərzində iştirakçıları ölkənin istehsal müəssisələrinin fəaliyyəti ilə tanış etmək məqsədilə ekskursiyalar təşkil olunacaq.
Sonda magistrlər hazırladıqları biznes planların nəticələrinə əsasən qiymətləndirilərək, kreditlər əldə edəcəklər.
Qeyd: UNEC ilə Almaniyanın Siegen Universiteti ilə birgə hazırladığı “EE-KEY-AZ Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması və məşğulluğun əsas amili kimi” (“Project EE-KEY-AZ: Entrepreneurship Education: A Key to Job Creation and Employability in Azerbaijan”) layihəsi DAAD tərəfindən maliyyələşdirilməsi üçün qəbul olunub. Layihənin müddəti 4 ildir.

UNEC совместно с Зигенским университетом дает старт Весенней школе – «Предпринимательство и МСП: Основы бизнеса»
В UNEC дан старт Весенней школе, организованной в рамках проекта  “EE-KEY-AZ предпринимательское образование: создание в Азербайджане рабочих мест и как основной фактор занятости».
Пятидневная весенняя школа будет проходить по теме «Предпринимательство и МСП: Основы бизнеса».Занятия в весенней школе будут проводиться под руководством профессора Зигенского университета Германии Петра Муга (Petra Moog) с участием магистров UNEC и Зигенского университета.  В качестве докладчика из Германии приглашен директор Института предпринимательства, МСП и бизнеса семьи Берлинской школы экономики и права, профессор Биргит Фелден.
Также в  весенней школе руководители и специалисты бизнес структур Азербайджана поделятся своим опытом с участниками, проведут лекции по теме последних тенденцийв экономике страны. В течение весенней школы будут организованы экскурсии с целью ознакомления участников с деятельностью производственных предприятий страны.
В конце магистры в соответствии с результатами подготовленного бизнес плана будут оценены и получат кредиты.
Примечание: Совместный проект UNEC с Зигенским университетом Германии “EE-KEY-AZпредпринимательское образование: создание в Азербайджане рабочих мест и как основной фактор занятости»(“Project EE-KEY-AZ: Entrepreneurship Education: A Key to Job Creation and Employability in Azerbaijan”) принят с связи с финансированием DAAD. Срок проекта 4 года.