UNEC Siegen Universiteti ilə birgə Yaz məktəbinə start verib – “Sahibkarlıq və KOM: Biznesin əsasları”
28 MART 2018 | VIEWS:
UNEC-də “EE-KEY-AZ Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması və məşğulluğun əsas amili kimi” layihəsi çərçivəsində təşkil olunan Yaz Məktəbininə start verilib.
Beş gün davam edəcək Yaz Məktəbi “Sahibkarlıq və KOM: Biznesin əsasları” mövzusunda olacaq. Yaz məktəbində dərslər Almaniyanın Siegen Universitenin professoru Petra Muqun (Petra Moog) rəhbərliyi ilə UNEC və Siegen Universitetinin magistr tələbələrinin birgə iştirakı ilə aparılır. Mühazirəçi kimi Almaniyadan Berlin İqtisad və Hüquq Məktəbinin Sahibkarlıq, KOS və Ailə Biznesi İnstitutunun direktoru, professor Birgit Felden də dəvət olunub.
Yaz Məktəbində həmçinin Azərbaycanın biznes qurumlarının rəhbər və mütəxəssisləri iştirakçılarla öz təcrübələrini bölüşəcək, ölkə iqtisadiyyatındakı son tendensiyalar haqqında mühazirələr oxuyacaqlar. Yaz məktəbi ərzində iştirakçıları ölkənin istehsal müəssisələrinin fəaliyyəti ilə tanış etmək məqsədilə ekskursiyalar təşkil olunacaq.
Sonda magistrlər hazırladıqları biznes planların nəticələrinə əsasən qiymətləndirilərək, kreditlər əldə edəcəklər.
Qeyd: UNEC ilə Almaniyanın Siegen Universiteti ilə birgə hazırladığı “EE-KEY-AZ Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması və məşğulluğun əsas amili kimi” (“Project EE-KEY-AZ: Entrepreneurship Education: A Key to Job Creation and Employability in Azerbaijan”) layihəsi DAAD tərəfindən maliyyələşdirilməsi üçün qəbul olunub. Layihənin müddəti 4 ildir.

UNEC has launched the Summer school together with Siegen University – “Enterpreneurship and SME: Basics of Business”
28 MARCH 2018 | VIEWS:
“The enterpreunership education EE-KEY-AZ at UNEC: the Summer School organized within the framework of the project “creation of work places in Azerbaijan and the main factor of employment has been launched.
The Summer School, which will last for five days, will be on the topic  the “Enterpreunership and SME: Basics of the Business”. The corses at the Summer School are conducted under the leadership of Professor Petra Moog of Siegen University of Germany with the joint participation of UNEC and Siegen University master’s degree level students. As a lecturer, professor  Birgit Felden, the director of Enterpreuneurship, KOS and Family Business Institute of  Berlin Economics and  Law School from Germany was invited, as well.
The heads and specialists of Azerbaijani business organizations will also share their experiences with  the participants of  the Summer School, will deliver the lectures on the recent trends in the economy of  the country. During the summer school, the excursions will be organized to familiarize the participants with the activities of the production facilities of the country.
At the end, the master’s degree level students will be evaluated based on the results of their business plans and will receive the credits.
Note:  The project “EE-KEY-AZ: Entrepreneurship Education: A Key to Job Creation and Employability in Azerbaijan” developed  jointly by UNEC and  Siegen University of Germany was adopted for financing by DAAD. The duration of the project is 4 years.