UNEC stendi qonaqların xüsusi marağına səbəb olub
Bakı Ekspo Mərkəzində start götürmüş XII Azərbaycan beynəlxalq təhsil sərgisi çərçivəsində UNEC stendi ziyarətçilərin xüsusi marağına səbəb olub.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Fərəh Əliyeva, təhsil naziri Ceyhun Bayramov və nazir müavini Məhəbbət Vəliyeva UNEC stendinin xüsusi ziyarətçiləri oldular.
Xüsusi qonaqlara məlumat verildi ki, ekspozisiyada UNEC-in təqdim etdiyi mübadilə proqramları, UNEC-də təhsil alaraq xarici ölkələrin nüfuzlu ali məktəblərinin diplomlarını almaq imkanları, əlavə təqaüd fürsətləri, UDİD və digər faydalı məlumatlar əks olunub.
Xüsusi ziyarətçilər UNEC stendində “Texnologiya və dizayn” fakultəsinin tələbələrinin əl işlərini yerinə yetirmə prosesini izlədilər. Burada tələbələr parçanın kompüterdə qrafik tərtibatı, nimçələrə ornamental naxışların verilməsi, akril boyalarla rəsm çəkilişi işlərini yerinə yetirirdilər. UNEC stendində, həmçinin, dekorativ incəsənət nümunələri, malbert üzərində tələbələrin əl işləri, dekorativ naturmort, qrafik dekorativ boyakarlıq nümunələri xüsusi marağa səbəb oldu.
Gün ərzində ali təhsil imkanları ilə maraqlanaraq UNEC stendinə yaxınlaşan ziyarətçilərin sualları cavablandırılıb.

The UNEC stand has been of particular interest of the guests
The UNEC stand within the framework of the XII Azerbaijan International Education Fair, lunched in the Baku Expo Center, has attracted the attention of visitors.
Farah Aliyeva, the Head of Humanitarian Policy Department of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan, the Minister of Education Jeyhun Bayramov and the Deputy Minister Mahabbat Valiyeva became the special visitors of the UNEC stand.
The special guests were informed that, the exposition provides the useful information on the exchange programs offered by UNEC, the opportunities for obtaining the diplomas of the authoritative higher education institutions of foreign countries, the additional scholarship opportunities, Intra-university Dual Degree diploma programs by studying at UNEC and other useful information.
At UNEC stand, the special visitors watched the handworking process of the students of Technology and Design faculty. Here, the students were performing the graphic design of the cloth on the computer, making the ornamental patterns on the plate, drawing work with acrylic paints. At the UNEC stand, the decorative art samples, the students’ handworks on easel, the decorative still-life paintings, the graphic decorative painting patterns were of particular interest, as well.
The questions of visitors, interested in higher education opportunities at UNEC, were answered at UNEC stand within the day.