UNEC tələbələri gümüş medala layiq görülüb
Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə Azərbaycan İntellektual Klublar Assosiasiyası tələbələr arasında “Nə? Harada? Nə zaman?” oyunu üzrə 2015-ci il üçün Azərbaycan çempionatı keçirib. Azərbaycan dilində təşkil edilən yarışda 30-dan çox ali təhsil müəssisəsinin komandaları iştirak edib.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadçı İntellektual Klubu” ikinci yeri tutaraq, gümüş medal və kubok qazanıb. Komandanın koordinatoru, Beynəlxalq münasibətlər kafedrasının baş müəllimi Anar Eyyubov, kapitanı Türyan Məmmədov, üzvləri isə Məhəmməd Abbasov, Çingiz Məmmədov, Elçin Şabanov, Ürfan Orucov, Tərlan Əsədlidir.
Çempionatda birinci yerə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının komandası, üçüncü yerə isə Bakı Dövlət Universitetinin komandası layiq görülüb.
Qeyd: “İqtisadçı İntellektual Klub”u yarandığı müddətdən iştirak etdiyi bütün yarışlarda UNEC hər zaman ilk üçlükdə yer alıb. Klub ölkənin ən güclü komandalarından biri olaraq qalır.

UNEC Students were awarded the Silver Medal
Azerbaijan Intellectual Clubs’ Association held Azerbaijan Championship in “What? Where? Where?” 2015 among the students with the organizational support of the Ministry of Education and the financial support of the Youth Fund under the President of the Republic of Azerbaijan. Participants more than 30 higher education institutions participated in the competition held in Azerbaijani.
The “Intellectual Club of Economists” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has won the honorary second place and been awarded Silver Medal and a Cup.
The coordinator of the team is a senior teaching staff Anar Eyyubov, captain Turyan Mammadov and the members are Mahammad Abbasov, Chingiz Mammadov, Elchin Shabanov, Urfan Orujov and Tarlan Asadli.
The first place of the rivalry was gained by team of the State Academy of Administration under the President of the Republic of Azerbaijan and the third place was awarded to the team of Baku State University.
Note: Since the establishment of the team “Intellectual Club of Economists” UNEC always wins the first three places in all competitions. The club remains one of the strongest teams of the country.