UNEC tələbələri gümüş medala layiq görülüb
Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə Azərbaycan İntellektual Klublar Assosiasiyası tələbələr arasında “Nə? Harada? Nə zaman?” oyunu üzrə 2015-ci il üçün Azərbaycan çempionatı keçirib. Azərbaycan dilində təşkil edilən yarışda 30-dan çox ali təhsil müəssisəsinin komandaları iştirak edib.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadçı İntellektual Klubu” ikinci yeri tutaraq, gümüş medal və kubok qazanıb. Komandanın koordinatoru, Beynəlxalq münasibətlər kafedrasının baş müəllimi Anar Eyyubov, kapitanı Türyan Məmmədov, üzvləri isə Məhəmməd Abbasov, Çingiz Məmmədov, Elçin Şabanov, Ürfan Orucov, Tərlan Əsədlidir.
Çempionatda birinci yerə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının komandası, üçüncü yerə isə Bakı Dövlət Universitetinin komandası layiq görülüb.
Qeyd: “İqtisadçı İntellektual Klub”u yarandığı müddətdən iştirak etdiyi bütün yarışlarda UNEC hər zaman ilk üçlükdə yer alıb. Klub ölkənin ən güclü komandalarından biri olaraq qalır.

Студенты UNEC удостоены серебряной медали
При организации Министерства образования и материальной поддержки Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики Ассоциация интеллектуальных клубов Азербайджана провела чемпионат Азербайджана 2015 года по интеллектуальной игре «Что? Где? Когда?». На соревновании, организованном на азербайджанском языке, участвовало более 30 команд высших учебных заведений.
Интеллектуальный клуб «Игтисадчы» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), заняв почетное второе место, завоевал серебряную медаль и кубок. Координатор команды старший преподаватель кафедры Международных отношений Анар Эюбов, капитан Тюрян Мамедов, члены Магомед  Аббасов, Чингиз Мамедов, Эльчин Шабанов, Урфан Оруджев, Тельман Асади.
На чемпионате первого места удостоена команда Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики, а третьего места команда Бакинского государственного университета.
Примечение: интеллектуальная команда «Игтисадчы» со времени создания на всех соревнованиях UNEC, в которых участвовала, всегда занимала место в первой тройке. Клуб остается одним из сильнейших команд страны.