UNEC tələbələri intellekt yarışında
odlar1“Odlar Yurdu” Gənclər İctimai Birliyi və Azərbaycan İntellektual Oyunlar Klubunun birgə təşkilatçılığı, Yeni Yol İB-nin təşkilatı dəstəyi ilə Azərbaycanın müstəqilliyinin 26 illiyinə həsr olunan “Müstəqil Odlar Yurdu – VI Müstəqillik Kuboku” intellekt turniri keçirilib.
“Əbədi müstəqillik uğrunda” şüari ilə baş tutan turnirin keçirilməsində məqsəd gənclərin vətəndaşlıq ruhunun daha da yüksəldilməsi, vətənpərvərliyin təbliği və potensial intellektlərin aşkarlanması və qiymətləndirilməsidir. “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual yarış formatında keçirilən turnirə 15 komanda qatılıb. Gərgin mübarizə şəraitində keçən yarışda UNEC tələbələrindən ibarət “Six Pistols” komandası turnirin ikincisi olub.
Komanda üzvləri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin I kurs tələbələri Cavad Əliyev, Yusifəli Sadıqov, Nicat Alışov, Bəxtiyar Nəzərli və Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin I kurs tələbəsi Nicat Əhmədlidir. Komandanın kapitanı Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin II kurs tələbəsi Allahverdi Qarayevdir.

Студенты UNEC на интеллектуальном соревновании
При совместной организационной поддержке Общественного молодежного объединения «Одлар Юрду», Азербайджанского клуба интеллектуальных игр, ОБ «Ени Ёл» состоялся интеллектуальный турнир «Независимый Одлар Юрду – V кубок независимости»,   посвященный 26-летию независимости Азербайджана.
Целью проведения турнира под лозунгом «За вечную независимость» является еще больше поднять патриотический дух у молодежи, пропагандировать патриотизм, выявить и оценить потенциальных интеллектов. В турнире, состоявшемся в формате интеллектуального соревнования Что? Где? Когда? приняли участие 15 команд. В напряженном соревновании команда “Six Pistols” в составе студентов UNEC стала второй в турнире.
Члены команды студенты I курса Международной школы экономики Джавад Алиев, Юсифали Садыгов, Ниджат Алышов, Бахтияр Назарли и студент I курса Турецкого факультета экономики и управления Ниджат Ахмедли. Капитан команды студент II курса Международной школы экономики Аллахверди Гараев.