UNEC tələbələri Rusiyanın Tədqiqat Universiteti “Ali İqtisad Məktəbi”ndə təcrübə keçirlər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri Rusiyanın Milli Tədqiqat Universiteti “Ali İqtisad Məktəbi”ndə təcrübə keçirlər.
Tələbələr hər iki ali təhsil müəssisəsi arasında imzalanan müqaviləyə əsasən Rusiyada təhsil təcrübəsində iştirak imkanı əldə ediblər. UNEC-in 8 tələbəsi iki həftə ərzində Milli Tədqiqat Universiteti “Ali İqtisad Məktəbi”ndə “Biznes və menecment” və “İqtisadiyyat və sənaye” ixtisasları üzrə seçilmiş fənlər üzrə təhsil alacaq, universitetin infrastrukturu, tədris və təlim prosesi ilə yaxından tanış olacaq, əlavə təcrübə və biliklər əldə edəcəklər. Eyni zamanda elmi seminar və dəyirmi masalarda iştirak edə biləcəklər.
Təcrübənin sonunda iştirakçı tələbələrə sertifikatlar veriləcək.
Qeyd: UNEC Rusiyanın Milli Tədqiqat Universiteti “Ali İqtisad Məktəbi” ilə 2015-ci ilin aprel ayından əməkdaşlıq edir. Əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində bir çox uğurlu layihələr həyata keçirilib. Təcrübənin davamı olaraq UNEC-in bir qrup tələbəsi də dekabr ayında Ali İqtisad Məktəbində təcrübə keçəcəklər.

UNEC Students undergo Internship in the “Higher School of Economics” of the National Research University of Russia
Students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) undergo Internship in the “Higher School of Economics” of the Research University of Russia.
Students have got a chance of passing education internship in Russia within the contract signed between the two higher education institutions. 8 UNEC students will study on selected disciplines in “Business and Management” and “Economics and Industry”, become familiar with university infrastructure, teaching and training processes closely and obtain experience and knowledge at the “Higher School of Economics” of the National Research University of Russia within two weeks. At the same time, they will get an opportunity of attending scientific workshops and round- table discussions.
Students will be awarded certificates in the end of the internship.
Note: UNEC is in relation with the “Higher School of Economics” of the National Research University of Russia since April 2015. A number of successful projects have been realized within the contract of cooperation. As a continuation of the experience, a group of UNEC students will intern at the higher school of economics in December.