UNEC tələbələri yaz semestrinə yeni tədris metodları ilə başlayacaq
Fevralın 12-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Universitet Sistemində İnteraktiv Təhsil” təlimində iştirak edən gənc müəllimlərlə görüş keçirilib.
Müəllimlərlə görüşdə UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov bildirib ki, təhsil sistemində aparılan islahatlar universitetlərarası rəqabəti daha da gücləndirib, yaxşı müəllim və yaxşı tələbə uğrunda mübarizəyə təkan verib. UNEC bu mübarizədə öndə olmaq iddiasındadır, deyən rektor universitetin pedaqoji heyətinin əməkhaqlarının 3 mərhələdə artırıldığını və UNEC-in pedaqoji fəaliyyətə görə əməkhaqqının Türkiyə universistetlərinin əməkhaqlarından yüksək olduğunu vurğulayıb. Rektor qeyd edib ki, universitetin qarşısında duran vəzifələri həll etmək üçün kifayət qədər güclü kadr potensialı var və bizim gənc müəllimlərdən gözləntilərimiz daha çoxdur.
Görüşdə təlim iştirakçılarının təəssüratları dinlənilib, təlimlərdə əldə etdikiləri bilik və gələcək planlar barədə müzakirələr aparılıb. Müəllimlər Uludağ universitetinin professoru Ercan Dülger oğlunun təcrübə mübadiləsinin kifayət qədər faydalı olduğunu və yaz semestrindən dərslərdə interaktiv tədris metodlarından istifadə edəcəklərini bildiriblər. Tədrisin keyfiyyətinin inkişafı üçün belə təlimlərin davamlı olmasını təklif ediblər.
Sonra rektor Ə.Muradov türkiyəli professor Ercan Dülgeroğluna  UNEC-in təşəkkürnaməsini təqdim edib.
Qeyd edək ki, Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində Uludağ universitetinin professor Ercan Dülgeroğlunun tərəfindən təşkil olunan təlimlərdə UNEC-in 32 müəllimi iştirak edib.

Студенты UNEC приступят к весеннему семестру новыми учебными методами
12 февраля в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялась встреча с молодыми преподавателями, участниками тренинга «Интерактивное обучение в системе университета».
На встрече с преподавателями ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов отметил, что реформы, реализуемые в системе образования все более усиливают конкуренцию между университетами, дают  импульс в борьбе за хороший преподаватель и хороший студент. Ректор подчеркнув, что UNEC стремится быть первым в этой борьбе, отметил, о повышении в 3 этапа заработной платы педагогического состава университета  и подчеркнул, что по педагогической деятельности заработная плата UNEC выше заработной платы университетов Турции. Ректор отметил, что для решения стоящих перед университетом задач имеется достаточно сильный кадровый потенциал и мы ждем очень многого от наших молодых преподавателей.
На встрече выслушаны впечатления участников тренинга, проведены дискуссии по поводу знаний, приобретенных на тренингах, и о будущих планах. Преподаватели подчеркнули об эффективности обмена опытом профессора университета Улудаг Ерджана Дюльгероглы и об использовании в весенний семестр на уроках интерактивных методов. Для повышения качества обучения они предложили продолжать  проведение таких тренингов.
Затем ректор А.Мурадов представил турецкому профессору Ерджану Дюльгероглы благодарность UNEC.
Следует отметить, что на тренингах, организованных профессором университета Улудаг Ерджаном Дюльгероглы в Учебно-спортивном комплексе отдыха Кубы, участвовали 32 преподавателя  UNEC.