UNEC tələbələri yaz semestrinə yeni tədris metodları ilə başlayacaq
Fevralın 12-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Universitet Sistemində İnteraktiv Təhsil” təlimində iştirak edən gənc müəllimlərlə görüş keçirilib.
Müəllimlərlə görüşdə UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov bildirib ki, təhsil sistemində aparılan islahatlar universitetlərarası rəqabəti daha da gücləndirib, yaxşı müəllim və yaxşı tələbə uğrunda mübarizəyə təkan verib. UNEC bu mübarizədə öndə olmaq iddiasındadır, deyən rektor universitetin pedaqoji heyətinin əməkhaqlarının 3 mərhələdə artırıldığını və UNEC-in pedaqoji fəaliyyətə görə əməkhaqqının Türkiyə universistetlərinin əməkhaqlarından yüksək olduğunu vurğulayıb. Rektor qeyd edib ki, universitetin qarşısında duran vəzifələri həll etmək üçün kifayət qədər güclü kadr potensialı var və bizim gənc müəllimlərdən gözləntilərimiz daha çoxdur.
Görüşdə təlim iştirakçılarının təəssüratları dinlənilib, təlimlərdə əldə etdikiləri bilik və gələcək planlar barədə müzakirələr aparılıb. Müəllimlər Uludağ universitetinin professoru Ercan Dülger oğlunun təcrübə mübadiləsinin kifayət qədər faydalı olduğunu və yaz semestrindən dərslərdə interaktiv tədris metodlarından istifadə edəcəklərini bildiriblər. Tədrisin keyfiyyətinin inkişafı üçün belə təlimlərin davamlı olmasını təklif ediblər.
Sonra rektor Ə.Muradov türkiyəli professor Ercan Dülgeroğluna  UNEC-in təşəkkürnaməsini təqdim edib.
Qeyd edək ki, Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində Uludağ universitetinin professor Ercan Dülgeroğlunun tərəfindən təşkil olunan təlimlərdə UNEC-in 32 müəllimi iştirak edib.

UNEC Students will start the Spring Term with new methods
A meeting with the young teaching staff of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) participating in the trainings “Interactive Education in University Systems” was held on February 12.
During the meeting UNEC Rector, Professor Adalat Muradov noted that the reforms held in the education system have strengthened the rivalry among the universities further more and given impetus to the fight for a good teacher and a good student.
Saying UNEC pretends to become a leader in this fight, Rector noted that the teaching staff’s salaries have been increased in three stages and highlighted that UNEC’s salaries for pedagogical activity is higher than the teaching staff of the universities of Turkey. Rector also stressed that we have enough strong cadres potential to solve the obligations of the university and we have lots of expectations of the young teaching staff.
The trainees’ impressions were heard during the meeting, knowledge obtained from the training and future plans have been discussed. The instructors noted that the experience got from the trainings conducted by the Professor of Uludagh University Erjan Dulgeroghlu was of great importance for them and that they would be able to use these teaching methods during the classes in the spring term. They proposed the kind of trainings to be continues.
Afterwards, Rector A.Muradov presented UNEC’s Letter of Gratitude to the Turkish Professor Erjan Dulgeroghlu.
Note that, 32 UNEC teachers have taken part in the trainings conducted by the Professor of Uludagh University Erjan Dulgeroghlu held in Guba Training, Sports and Resort Complex of the University.