UNEC tələbələrindən “Xocalıya ədalət!” kampaniyasına dəstək
Fevralın 25-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Xocalı soyqırımının 24 illiyinə həsr olunan təbdir keçirilib.
Tədbirdən öncə iştirakçılar Xocalı soyqırımı qurbanlarının xatirəsinə ucaldılan, yarpaqlarında faciə qurbanlarının adları həkk olunan abidə ağacı və tələbələrin soyqırımı əks etdirən rəsm əsərləri ilə tanış olublar.
Tədbir soyqırım qurbanlarının xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsilə başlanıb. UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov Xocalı soyqırımının bəşəriyyət və insanlıq əleyhinə yönəlmiş dəhşətli cinayət olduğunu bildirib. Bu amansız soyqırımının acı nəticələrinin dünya ictimaiyyətinə çatdırılmasında, Xocalı faciəsinə hüquqi-siyasi qiymət verilməsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin xidmətlərini xüsusi vurğulayıb.
Heydər Əliyev Fondunun soyqırımı həqiqətlərinin dünyaya bəyan edilməsi istiqamətindəki xidmətlərini vurğulayan rektor, Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Xocalıya ədalət!” beynəlxalq təbliğat və məlumatlandırma kampaniyasının əhəmiyyətindən danışıb. UNEC tələbələrinin “Xocalıya ədalət!” çağırışına qoşularaq “UNEC’s Khojaly outreach” adlı müsabiqə keçirdiyini bildirib. UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin Tarix dərnəyinin təşkil etdiyi müsabiqədə tələbələr Xocalı soyqırımını əks etdirən təqdimatla çıxış ediblər.
Tədbirdə müsabiqə qalibləri Nigeriya vətəndaşı Con Aroqun və Elşad Quliyev öz təqdimatlarını nümayiş etdiriblər. Sonra Xocalıya həsr edilən videorolik izlənilib. UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin hazırladığı “Xocalı soyqırımı tablosu” tamaşası oynanılıb.

Поддержка студентами UNEC кампании «Справедливость Ходжалы!»
25 февраля в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) проведено мероприятие, посвященное 24-ой годовщиной Ходжалинского геноцида.
Вначале мерориятия участники ознкомились с отражающими Ходжалинский геноцид произведениями живописи студентов UNEC.
Мерориятие началось минутой молчания памяти жертв геноцида. Выступивший на мероприятии ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов отметил, что Ходжалинский геноцид ужасное преступление, направленное против человечества. Особо отметил о заслугах великого вождя Гейдара Алиева в доведении  до мировой общественности результатов жестокого геноцида, и правово- политической оценке Ходжалинской трагедии.
Ректор подчеркнув о заслугах Фонда Гейдара Алиева в направлении заявления всему миру о геноциде, отметил о значении международной кампании пропаганды и информирования, осуществляемой по инициативе вице-президента Фонда Лейлы Алиевой. Он отметил, что студенты UNEC, включившись на призыв «Справедливость Ходжалы» провели конкурс под названием “UNEC’s Khojaly outreach”. На конкурсе, организованном историческим кружком Творческого центра UNEC, студенты в течение 5 минут донесли всему миру правду о геноциде.
Победители конкурса гражданин Нигерии Джон Арогун и Эльшад Гулиев выступили с подготовленными презентациями.
Затем был просмотрен  видео ролик, посвященный Ходжалы. На презентации  Творческого центра UNEC с участием студентов был продемонстрирован спектакль «Табло Ходжалинского геноцида».