UNEC tələbələrinin maraqlı həftəsi: Könüllülük və İnkişaf
UNEC-də tələbələrin könüllülük mədəniyyətini daha da inkişaf etdirmək, onların sosial-ictimai fəallığını artırmaq məqsədilə keçirilən “Könüllülük Həftəsi” uğurla yekunlaşıb.
Könüllülük həftəsi UNEC tələbələrinin iştirakı ilə bir-birindən maraqlı, interaktiv və maarifləndirici tədbirlərlə yadda qalıb.
Layihənin ilk günündə tələbələr Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin dəstəyi ilə ağacəkmə aksiyasında iştirak edərək, daha yaşıl gələcəyə töhfə veriblər. Bununla yanaşı, Radio UNEC-də könüllülük fəaliyyətindən bəhs edən xüsusi proqram yayımlanıb.
Həftənin açılış mərasimində millət vəkili Ceyhun Məmmədov, tələbələrlə iş üzrə prorektor Səadət Qəndilova, bir sıra könüllü təşkilatlarının nümayəndələri könülüllük fəaliyyəti ilə bağlı çıxışlar ediblər. Könüllü təşkilatlarının fəal üzvləri isə öz təcrübələrini bölüşüblər. Tədbirdə tələbələr arasında viktorinalar təşkil edilib və qaliblər mükafatlandırılıb.
Həftə ərzində təşkil edilən seminarlar və təlimlərdə tələbələr şəxsi inkişaf, liderlik və komanda işi kimi yumşaq bacarıqlar qazanıblar. “Könüllülük və şəxsi inkişaf” mövzusunda keçirilən təlimlər zamanı gənclər həm nəzəri biliklərə, həm də praktiki bacarıqlara yiyələniblər. “Conversation Club”larda isə tələbələrin xarici dil biliklərini inkişaf etdirmək üçün səmimi mühit yaradılıb.
Tələbələr fakültələrarası inşa müsabiqəsi, voleybol və intellektual yarışlarda,  eləcə də film nümayişində böyük həvəslə iştirak ediblər. Yarışlarda qalib gəlmiş tələbələr fəxri fərman və medallarla mükafatlandırılıblar.
Həftə, həmçinin, oxu mədəniyyətini təşviq edən tədbirlərlə də yadda qalıb. UNEC Rəqəmsal Könüllülər Təşkilatının təşkil etdiyi oxucu yarışmasında tələbələr seçilmiş kitab üzərində müzakirələr aparıblar və təltif olunublar.
Könüllülük Həftəsi UNEC-in fəal tələbələrinin mükafatlandırılması ilə yekunlaşıb. UNEC-in tələbə-rektoru Nihad İsgəndərov, eləcə də Rəqəmsal Könüllülər Təşkilatı, Tələbə Gənclər Təşkilatı, Tələbə Elmi Cəmiyyəti, UNEC Future Club, UNEC Könüllülər Təşkilatı və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin rəhbərləri fəal könüllüləri təbrik edərək, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıblar.

Интересная неделя студентов UNEC: Волонтерство и развитие
Успешно завершилась «Неделя волонтерства», проводимая в UNEC с целью дальнейшего развития волонтерской культуры студентов и повышения их социально-общественной активности.
Неделя волонтерства запомнилась интересными, интерактивными и познавательными мероприятиями с участием студентов UNEC.
В первый день проекта при поддержке Министерства экологии и природных ресурсов студенты внесли свой вклад в более зеленое будущее, приняв участие в посадке деревьев. Кроме того, Радио UNEC транслировало специальную программу о волонтерстве.
На церемонии открытия недели о волонтерстве выступили депутат Джейхун Мамедов, проректор по работе со студентами Саадат Гандилова, представители ряда общественных организаций. Активные члены общественных организаций поделились своим опытом. На мероприятии среди студентов были организованы викторины и награждены победители.
На семинарах и тренингах, организованных в течение недели, студенты приобрели такие мягкие навыки, как личностное развитие, лидерство и работа в команде. В ходе тренингов «Волонтерство и личностное развитие» молодежь приобрела как теоретические знания, так и практические навыки. В «Conversation Club» создана дружелюбная среда для развития студентами навыков иностранного языка.
Студенты с энтузиазмом участвовали в межфакультетских конкурсах сочинений, волейбольных и интеллектуальных соревнованиях, а также в демонстрации фильмов. Студенты, победившие в соревнованиях, были награждены почетными грамотами и медалями.
Неделя также запомнилась мероприятиями, пропагандирующими культуру чтения. На конкурсе чтения, организованном Цифровой волонтерской организацией UNEC, студенты обсудили выбранную книгу и получили награды.
Неделя волонтерства завершилась награждением активных студентов UNEC. Студент-ректор UNEC Нихад Искендеров, а также руководители Цифровой волонтерской организации, Студенческой молодежной организации, Студенческого научного общества, UNEC Future Club, Волонтерской организации UNEC и Студенческого профсоюзного комитета поздравив активных волонтеров, пожелали им успехов в их будущей деятельности.