UNEC tələbələrinin məqaləsi SCOPUS-da
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE) tələbələri Mehin Əmiraslanova, Nigar Bəkirova və Nərmin Eynizadənin həmmüəllifi olduqları “Bakı şəhərində mənzil qiymətlərinə təsir edən faktorlar: empirik analiz (Determinants of housing prices in Baku: empirical analyses) mövzusunda tədqiqat işi SCOPUS və Web of Science məlumat bazasına daxil olan International Journal of Housing Markets and Analyses (ISSS 1753-8270) jurnalında dərc olunub.
Jurnalın SCOPUS tərəfindən hesablanan 2017-ci il üçün impakt faktoru 0.53-dür və Q3 kateqoriyasında yer alır.
Nəşr olunan tədqiqat işi UNEC Empirik Tədqiqatlar Mərkəzinin direktoru, “Beynəlxalq iqtisadiyyat” (ingilis dilli) kafedrasının müəllimi Xətai Alıyevin rəhbərliyi və həmmüəllifliyi ilə yerinə yetirilib. Məqalədə müxtəlif elektron bazalardan 497 bina və 443 həyət evi barədə toplanılan məlumatlar əsasında Bakı şəhərində mənzil qiymətlərinə mənzilin yerləşdiyi bölgə, mənzilin genişliyi, otaq sayı, təmir səviyyəsi, çıxarışın (kupça) olub-olmaması, metro stansiyalarına yaxınlıq, həyət evləri üçün həyətyani sahə və s. faktorların təsiri Ən Kiçik Kvadratlar Metodu istifadə olunmaqla qiymətləndirilib.

Статья студентов UNEC в SCOPUS
telebe_meqale_190219Исследовательская работа, соавторами которой являются студенты Международной школы экономики (ISE) Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Мехин Амирасланова, Нигяр Бекирова и Нармин Эйнизаде на тему «Факторы, влияющие на стоимость квартир в городе Баку: эмпирический анализ» (Determinants of housing prices in Baku: empirical analyses)”, опубликована  в журнале International Journal of Housing Markets and Analyses (ISSS 1753-8270), входящем  в базу данных  SCOPUS и Web of Science.
Импакт фактор журнала, определяемый  SCOPUS для 2017 года, является  0.53  с категорией Q3.
Опубликованная исследовательская работа выполнена под руководством и в соавторстве директора Центра эмпирических исследований UNEC Хатаи Алиева. В статье, используя метод наименьших квадратов,  и на основе информации, собранной из различных электронных баз о 497 зданиях и 443 квартирах, дается оценка факторам,  влияющим на стоимость квартир в городе Баку —  место расположение квартиры, просторность квартиры, число комнат, уровень ремонта, наличие выписки (купча), близкое расположение к станциям метро, придомовой участок для домов с дворовой территорией и др.