UNEC tələbələrinin “Nəsimi” tamaşası Ankarada anşlaqla qarşılanıb
Böyük Azərbaycan şair İmadəddin Nəsiminin anadan olmasının 650 illik yubileyi münasibətilə UNEC tələbələrinin ifasında Türkiyənin paytaxtı Ankarada “Nəsimi” tamaşası nümayiş etdirilib.
Tədbir Prezident İlham Əliyevin “Böyük Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyinin qeyd edilməsi haqqında” Sərəncamından irəli gələn tapşırıqların icrasını təmin etmək məqsədilə UNEC-in Tədbirlər Planına əsasən təşkil olunub.
Azərbaycan Respublikasının Türkiyədəki Səfirliyinin dəstəyi və UNEC-in təşəbbüsü ilə təşkil olunan tamaşada ölkəmizin Türkiyədəki səfiri, rəsmi şəxslər, qardaş ölkənin paytaxtında yaşayan və fəaliyyət göstərən soydaşlarımız, eləcə də nəsimisevərlər iştirak ediblər. Tamaşa Ankaranın Keçiörən rayon bələdiyyəsinin Neşet Ertaş Sənət və Nümayiş Mərkəzində nümayiş etdirilib.
UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin “UNEC Tələbə Teatrı” tərəfindən təqdim olunan tamaşada Şərqin böyük ədibi və filosofunun həyat və yaradıcılığı tələbələrin ifasında canlandırılıb. Tələbələrin yüksək peşəkarlıqla ifa etdikləri tamaşa izləyicilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Səfər çərçivəsində Ankaranın Keçiörən rayon bələdiyyəsinin sədri Turqut Altunok UNEC-in nümayəndə heyəti ilə görüşüb. Görüşdə tələbələrin aktyorluq bacarıqlarını yüksək qiymətləndirən bələdiyyə sədri onlara öz təşəkkürünü bildirib. UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova tamaşanın nümayiş olunması üçün yaradılan şəraitə görə Turqut Altunoka minnətdarlğını bildirərək, universitet adından ona xatirə hədiyyəsi təqdim edib.

Спектакль студентов UNEC «Насими» прошел в Анкаре при аншлаге
По случаю 650-летия со дня рождения великого азербайджанского поэта и мыслителя Имадеддина Насими в столице Турции Анкаре в исполнении студентов UNEC был продемонстрирован спектакль «Насими».
Мероприятие было организовано в соответствии с Планом мероприятий UNEC с целью обеспечения исполнения указаний, исходящих из Распоряжения Президента Ильхама Алиева «О праздновании 650-летия великого азербайджанского поэта Имадеддина Насими».
В спектакле, организованном при поддержке посольства Азербайджанской Республики в Турции и инициативе  UNEC, приняли участие посол нашей страны в Турции, официальные лица, наши соотечественники, живущие и трудящиеся в столице братской республики, а также  чтящие память Насими. Спектакль продемонстрирован в Центре искусства и выступления Нешет Эрташ в Кечиорене Анкары.
В спектакле, представленном Творческим центром UNEC «Студенческий театр UNEC», в исполнении студентов была показана жизнь и творчество великого писателя и философа Востока. Мастерски исполненный студентами спектакль был встречен зрителями с большим интересом.
В рамках визита председатель муниципалитета района Кечиорен Анкары Тургут Алтунок встретился с делегацией UNEC. На встрече высоко оценив актерские способности студентов, председатель муниципалитета поблагодарил их. Проректор по работе со студентами UNEC, доцент Саадат Гандилова выразила благодарность Тургуту Алтунок за условия, предоставленные для проведения спектакля, и от имени университета вручила ему памятный подарок.