UNEC tələbəsi beynəlxalq tədbirdə Azərbaycanı təmsil edib
Gürcüstan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi “İncəsənətlə birləşən gənclər” (Connecting Youth Through Art: EU-EaP Summer Camp 2017) layihəsini həyata keçirib.
Avropa Birliyinin maliyyələşdirdiyi və Şərq tərəfdaşlığı ölkələrinin iştirak etdiyi layihədə müxtəlif ölkələrin mədəniyyət nümunələri – milli yeməkləri, rəqsləri və s. nümayiş olunub. Ümumilikdə 10 ölkədən 100-ə yaxın gəncin iştirak etdiyi tədbirdə Azərbaycan da təmsil olunub. Ölkəmizi təmsil edən 7 azərbaycanlı gənc arasında UNEC tələbəsi də olub. Gənclər Azərbaycanın milli musiqi və rəqslərini ifa ediblər, ölkə mətbəxi, şirniyyatları, suvenirlərindən ibarət təqdimat keçiriblər.

Студент UNEC представил Азербайджан на международном мероприятии
Министерство молодежи и спорта Грузинской Республики  осуществило проект «Объединение молодежи в искусстве» (Connecting Youth Through Art: EU-EaP Summer Camp 2017).
В проекте, финансируемом Европейским союзом, а также с участием стран Восточного партнерства, демонстрировались образцы культуры разных стран – национальные блюда, танцы и др.  В целом в мероприятии, в котором  приняли участие около 100 молодежи из 10 стран,  был представлен и Азербайджан.Среди 7 молодых людей, представляющих Азербайджан, был также студент UNEC. Молодежь исполнила национальную музыку и танцы Азербайджана, провела презентацию национальной кухни, сладостей, сувениров страны.