Yekaterinburqda Rusiya-Azərbaycan Gənclər Forumu keçirilib. Rusiyanın İqtisadi İnkişaf Nazirliyi və Azərbaycanın İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyinin təşkil etdiyi forumun mövzusu “Rusiya və Azərbaycan: inkişaf nöqtələri” olub.
Gənclər forumunda iqtisadi münasibətlərin inkişafı çərçivəsində hər iki ölkənin gəncləri arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilərək, sahibkarlıq, innovativ elmi-texniki və sosial-mədəni layihələr sahəsində təcrübə mübadiləsi aparılıb.
Tədbirdə ənənəvi Bakı Humanitar Forumu çərçivəsində Dünya Gənclər Humanitar Forumunun təşkili, “Təmiz vətən, təmiz Xəzər” layihəsinin həyata keçirilməsi barədə təşəbbüslər səsləndirilib.
İki ölkənin gənclər təşkilatlarının nümayəndələri və tələbələrin qatıldığı forumda UNEC-i Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbəsi Seymur Məmmədov təmsil edib.

07 OCTOBER 2015 | VIEWS:
Russia-Azerbaijan Youth Forum was held in Yekaterinburg. The Forum organized by the Russian Ministry of Economic Development and the Ministry of Economy and Industry of the Republic of Azerbaijan was on “Russia and Azerbaijan: Development Points”.
Issues of cooperation between the youth of both countries within the development of economic relations were discussed during the youth forum conducting the exchange of experiences in the direction of entrepreneurship, innovative scientific- technical and socio- cultural projects.
Initiatives about the implementation of the World Youths Humanitarian Forum within the traditional Baku Humanitarian Forum and the project of “Clean Home, clean Khazar” were heard during the event.
UNEC was represented in the Forum gathered the two countries youth organizations’ representatives by the student of the School of International School of Economics Seymur Mammadov.