Yekaterinburqda Rusiya-Azərbaycan Gənclər Forumu keçirilib. Rusiyanın İqtisadi İnkişaf Nazirliyi və Azərbaycanın İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyinin təşkil etdiyi forumun mövzusu “Rusiya və Azərbaycan: inkişaf nöqtələri” olub.
Gənclər forumunda iqtisadi münasibətlərin inkişafı çərçivəsində hər iki ölkənin gəncləri arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilərək, sahibkarlıq, innovativ elmi-texniki və sosial-mədəni layihələr sahəsində təcrübə mübadiləsi aparılıb.
Tədbirdə ənənəvi Bakı Humanitar Forumu çərçivəsində Dünya Gənclər Humanitar Forumunun təşkili, “Təmiz vətən, təmiz Xəzər” layihəsinin həyata keçirilməsi barədə təşəbbüslər səsləndirilib.
İki ölkənin gənclər təşkilatlarının nümayəndələri və tələbələrin qatıldığı forumda UNEC-i Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbəsi Seymur Məmmədov təmsil edib.

Студент UNEC принял участие в российско-азербайджанском молодежном форуме
В Екатеринбурге был проведен I Молодежный экономический форум «Россия и Азербайджан: точки роста». Форум был организован Министерством экономического развития Российской Федерации и Министерством экономики и промышленности Азербайджанской Республики.
В молодежном форуме, в рамках развития экономических отношений, были обсуждены вопросы формирования коммуникационной площадки для эффективного сотрудничества молодежных организаций России и Азербайджана в условиях развития Евразийского экономического союза, состоялся обмен опытом в области предпринимательства, инновационных, научно-технических и социально-культурных проектов.
В мероприятии были озвучены инициативы по организации, в рамках традиционного Бакинского гуманитарного форума, Всемирного молодежного гуманитарного форума,  осуществлению проекта «Чистая родина, чистый Каспий».
На форуме, где участвовали студенты и представители молодежных организаций двух стран, UNEC представлял студент Международной школы экономики Сеймур Мамедов.