12 FEVRAL 2025 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatı İttifaqının (ATGTİ) “Yenilikçi və İnkişaf Mükafatı”na layiq görülüb.
Mükafatın təqdim olunması məqsədilə ATGTİ-nin sədri Rəşad Zeynalov UNEC rektoru professor Ədalət Muradovla görüşüb.
Məzunu olduğu universitetdə olmaqdan məmnunluğunu ifadə edən Rəşad Zeynalov UNEC-in dövlət gənclər siyasətinə verdiyi töhfələrdən söz açıb, bu ali təhsil müəssisəsinin tələbə və məzunlarının ölkənin ictimai-siyası həyatında hər zaman önəmli rol oynadıqlarını diqqətə çatdırıb. Rəşad Zeynalov ATGTİ-nin gördüyü işlər və gələcək layihələr barədə məlumat verərək, UNEC-lə bu istiqamətdə birgə əməkdaşlığın genişləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Rektor professor Ədalət Muradov UNEC məzunlarının uğurları ilə hər zaman qürur duyduğunu bildirərək, gənclərlə bağlı bütün təşəbbüslərə və ideyalara açıq olduğunu deyib. Həmçinin ATGTİ-nin bu istiqamətdə həyata keçirdiyi layihələrə universitet tərəfindən dəstək göstəriləcəyini vurğulayıb. UNEC-in tələbəmərkəzli universitet olması istiqamətində görülən işlərdən söz açan rektor, tələbələrin universitet idarəetməsində yer aldıqlarını, universitetdə 15 tələbə təşkilatının fəaliyyət göstərdiyini və tələbələrin təşəbbüsü ilə bu təşkilatların sayının ildən-ilə artdığını bildirib.
Rektor ATGTİ-ni UNEC-in start veridi “Elmin populyarlaşdırılması” və “Elm gözəldir: Məktəbdən elmə” layihəsinə qoşulmağa dəvət edib.
Sonda rektor Ədalət Muradova ATGTİ-nin tərkibində olan Tələbə Gənclər Təşkilatının davamlı və sistemli inkişafına verdiyi misilsiz töhfəyə görə “Yenilikçi və İnkişaf Mükafatı” təqdim edilib.

UNEC Honored with the “Innovation and Development Award”
The Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been recognized with the prestigious “Innovation and Development Award” by the Azerbaijan Student Youth Organizations’ Union (ASYOU).
In connection with the award presentation, ASYOU Chairman Rashad Zeynalov met with UNEC Rector, Professor Adalat Muradov.
Expressing his appreciation for the opportunity to visit his alma mater, Rashad Zeynalov highlighted UNEC’s significant contributions to the state’s youth policy. He emphasized the pivotal role that the university’s students and alumni have consistently played in the country’s socio-political landscape. Furthermore, he provided insights into ASYOU’s ongoing initiatives and future projects, underscoring the importance of strengthening collaboration with UNEC in this regard.
Professor Adalat Muradov, in turn, conveyed his immense pride in UNEC graduates and reaffirmed his openness to all youth-related initiatives and ideas. He emphasized the university’s commitment to supporting ASYOU’s projects and elaborated on UNEC’s transformation into a student-centered institution. He noted that students actively participate in university governance, with 15 student organizations currently operating within the university, a number that continues to grow annually through student-led initiatives.
Additionally, the rector extended an invitation to ASYOU to participate in UNEC’s recently launched projects, “Popularizing Science” and “Science is Beautiful: From School to Science.”
Concluding the meeting, Rector Adalat Muradov was formally presented with the “Innovation and Development Award” in recognition of his invaluable contributions to the sustainable and systematic development of the Student Youth Organization within ASYOU.