12 FEVRAL 2025 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatı İttifaqının (ATGTİ) “Yenilikçi və İnkişaf Mükafatı”na layiq görülüb.
Mükafatın təqdim olunması məqsədilə ATGTİ-nin sədri Rəşad Zeynalov UNEC rektoru professor Ədalət Muradovla görüşüb.
Məzunu olduğu universitetdə olmaqdan məmnunluğunu ifadə edən Rəşad Zeynalov UNEC-in dövlət gənclər siyasətinə verdiyi töhfələrdən söz açıb, bu ali təhsil müəssisəsinin tələbə və məzunlarının ölkənin ictimai-siyası həyatında hər zaman önəmli rol oynadıqlarını diqqətə çatdırıb. Rəşad Zeynalov ATGTİ-nin gördüyü işlər və gələcək layihələr barədə məlumat verərək, UNEC-lə bu istiqamətdə birgə əməkdaşlığın genişləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Rektor professor Ədalət Muradov UNEC məzunlarının uğurları ilə hər zaman qürur duyduğunu bildirərək, gənclərlə bağlı bütün təşəbbüslərə və ideyalara açıq olduğunu deyib. Həmçinin ATGTİ-nin bu istiqamətdə həyata keçirdiyi layihələrə universitet tərəfindən dəstək göstəriləcəyini vurğulayıb. UNEC-in tələbəmərkəzli universitet olması istiqamətində görülən işlərdən söz açan rektor, tələbələrin universitet idarəetməsində yer aldıqlarını, universitetdə 15 tələbə təşkilatının fəaliyyət göstərdiyini və tələbələrin təşəbbüsü ilə bu təşkilatların sayının ildən-ilə artdığını bildirib.
Rektor ATGTİ-ni UNEC-in start veridi “Elmin populyarlaşdırılması” və “Elm gözəldir: Məktəbdən elmə” layihəsinə qoşulmağa dəvət edib.
Sonda rektor Ədalət Muradova ATGTİ-nin tərkibində olan Tələbə Gənclər Təşkilatının davamlı və sistemli inkişafına verdiyi misilsiz töhfəyə görə “Yenilikçi və İnkişaf Mükafatı” təqdim edilib.

UNEC удостоен премии «Новатор и развитие»
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) удостоен премии «Новатор и развитие» Союза студенческой молодежной организации Азербайджана (ССМОА).
С целью вручения награды председатель ССМОА Рашад Зейналов встретился с ректором UNEC профессором Адалатом Мурадовым.
Выразивший удовлетворение пребыванием в университете, который он окончил, Рашад Зейналов рассказал о вкладе UNEC в государственную молодежную политику и отметил, что студенты и выпускники этого вуза всегда играют важную роль в общественно-политической жизни страны. Представив информацию о проделанной ССМОА работе и будущих проектах, Рашад Зейналов подчеркнул важность расширения совместного сотрудничества с UNEC в этом направлении.
Ректор профессор Адалат Мурадов заявил, что всегда гордится достижениями выпускников UNEC, и отметил, что открыт для всех инициатив и идей, связанных с молодежью. Он также подчеркнул, что университет будет поддерживать проекты, реализуемые ССМОА в этом направлении. Говоря о проделанной работе по превращению UNEC в студенческо-ориентированный университет, ректор отметил, что студенты принимают участие в управлении университетом, в университете действуют 15 студенческих организаций, и по инициативе студентов число этих организаций растет с каждым годом.
Ректор пригласил ССМОА присоединиться к проектам «Популяризация науки» и «Наука прекрасна: от школы к науке», которые стартуют в UNEC.
В завершение ректору Адалату Мурадову за беспрецедентный вклад в постоянное и планомерное развитие Студенческой молодежной организации, входящей в состав ССМОА, была вручена премия «Новатор и развитие».