Vyetnamlı məzun 37 ildən sonra UNEC-də oldu
1983-1987-ci illərdə UNEC-də “maliyyə” ixtisası üzrə təhsil almış Vyetnam vətəndaşı Nguyen Thu Hien 37 ildən sonra məzun olduğu universitetdə olub.
Xanım Nguyen bir zamanlar təhsil aldığı universitetlə yenidən tanış olaraq, təəssüratlarını bölüşüb: “1983-c ildə Dövlət Proqramı çərçivəsində bir qrup ilə birlikdə Vyetnamdan Azərbaycana təhsil almaq üçün gəlmişdik. Mən və rəfiqəm Nquen Txi Xan “maliyyə” ixtisasını seçdiyimiz üçün İqtisad Universitetində təhsil aldıq. O, ötən il UNEC-də olmuşdu və rektorla görüşmüşdü. Mən də bu il universitetimi ziyarət etmək istədim.
Universitetdə çox şey dəyişsə də buranın divarları, binası mənə çox doğmadır. UNEC-dəki yeniliklərə heyram qaldım. Təhsilin rəqəmsallaşdırılıması ilə bağlı çox uğurlu işlər görülüb”.

A Vietnamese graduate is at UNEC after 37 years
Nguyen Thu Hien, a Vietnamese citizen who studied at UNEC in 1983-1987, majoring in “Finance”, visited the university where he graduated after 37 years.
Ms Nguyen reacquainted herself with the university where she once studied and shared her impressions: “In 1983, we came to Azerbaijan from Vietnam to study with a group under the State Program. My friend Nquen Txi Khan and I studied at the University of Economics because we chose the “finance” specialty. He visited UNEC last year and met with the rector. I also wanted to visit my university this year.
Although many things have changed in the university, the walls and buildings of this place are very familiar to me. I was impressed with the innovations at UNEC. Very successful work has been done in connection with digitization of education.”