Xarici mütəxəssis UNEC tələbələrinə mühazirə deyib
Maldiv Adalarının “Tennssor Holdings Pvt. Ltd” şirkətlər qrupunun və eyni zamanda Amerikanın “Pronto Consulting & Finance Company” şirkətlər qrupu üzrə maliyyə məsləhətçisi Mohammad Hanif UNEC-in Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzində ingilis dilində təhsil alan tələbələrə mühazirə deyib.
Mohammad Hanif beynəlxalq layihələrin maliyyələşdirilməsi və müxtəlif ölkələrdə böyük inşaat-tikinti tenderlərinin əldə olunması və reallaşdırılması sahəsində təcrübələrini bölüşüb və tələbələrin suallarını cavablandırıb.
Daha sonra  Mohammad Hanif universitetimizdə yeni yaradılmış BMDM ilə yaxından tanış olub. BMDM-in fəaliyyətini yüksək dəyərləndirən mütəxəsis tədris olunan fənlərlə bağlı öz tövsiyələrini verib.
Qeyd: “Beynəlxalq magistratura və doktorantura mərkəzi, magistratura təhsilinin səmərəli və beynəlxalq standartlar səviyyəsində aparılması üçün UNEC Elmi Şurasının 29 iyun 2015-ci il tarixli iclasında yaradılmasına dair qərar verilib. Mərkəzdə 5 ixtisas  üzrə 4 dildə tədris aparılır.

Зарубежный специалист прочитал лекцию студентам UNEC
Финансовый консультант по группам компаний “Tennssor Holdings Pvt. Ltd” Островов Мальдивы , в то же время по группам компаний “Pronto Consulting & Finance Company” Америки Мохаммед Ганиф прочитал лекцию студентам, получающим образование на английском языке в Международном центре магистратуры и докторантуры.
Мохаммед Ганиф поделился опытом финансирования международных проектов и реализацией больших строительных проектов в различных странах, ответил на вопросы студентов.
Затем Мохаммед Ганиф близко ознакомился вновь  созданным в университете МЦМДD. Он высоко оценил деятельность МЦМД и в связи с преподаваемыми дисциплинами дал свои рекомендации.
Примечание: Международный центр магистратуры и докторантуры был создан по решению заседания Ученого совета UNEC 29 июня 2015 года для проведения эффективного и отвечающего современным требованиям образования в магистратуре. В центре по 5 специальностям проводится обучение на  4 языках.