UNEC-də Xocalı soyqırımının 31-ci ildönümünə həsr olunan xüsusi dərslər keçirilib. Dərslərdə Xocalı qurbanlarının əziz xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Biznes və menecment, Maliyyə və mühasibat, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültələrində, Rus İqtisad Məktəbində, keçirilən xüsusi dərslərdə Xocalı faciəsinin səbəb və nəticələrindən söz açıblar, bu faciənin Azərbaycan xalqına qarşı erməni millətçilərinin illərlə həyata keçirdikləri etnik təmizləmə, soyqırım aktlarının davamı olduğunu vurğulayıblar. Çıxış edənlər Xocalı soyqırımını dinc azərbaycanlı əhalisinə qarşı törədilmiş soyqırımı cinayətlərinin ən dəhşətlisi olduğunu diqqətə çatdırıblar.
Qeyd olunub ki, ermənilərin insanlığa sığmayan dəhşətli cinayət əməlləri nəticəsində Xocalı şəhərində 14 məktəb dağıdılıb, 613 nəfər, o cümlədən 106 qadın, 63 uşaq, 70 qoca amansızcasına qətlə yetirilib. 487 nəfər şikəst olub, 1275 dinc sakin əsir götürülüb, 150 nəfər isə itkin düşüb.
Xüsusi dərslərdə 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan zəfərdən də bəhs olunub. Ölkə Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin uğurlu siyasəti və müzəffər ordumuzun əzmi sayəsində 44 günlük Vətən Müharibəsinin Azərbaycanın tam qələbəsi ilə başa çatdığından, 30 ildən sonra işğal altında olan torpaqlarımızın azadlığına nail olan xalqımızın mübarizə əzminin qırılmadığından söz açılıb.

Special classes are held at UNEC on the thirty-first anniversary of the Khojaly genocide
UNEC has hosted special classes dedicated to the 31st anniversary of the Khojaly genocide. In the lessons, the dear memory of the victims of Khojaly was commemorated with respect.
In the special classes held in Business and Management, Finance and accounting, Economics, and Management faculties, the Russian School of Economics, the participants spoke about the causes and consequences of the Khojaly tragedy and emphasized that this tragedy is a continuation of the acts of ethnic cleansing and genocide carried out by Armenian nationalists against the people of Azerbaijan for years. Speakers pointed out that the Khojaly genocide was the most terrible of the crimes of genocide committed against the peaceful Azerbaijani population.
It was noted that 14 schools were destroyed in the city of Khojaly as a result of the terrible inhumane acts of Armenians, and 613 people, including 106 women, 63 children, and 70 old people, were mercilessly killed. 487 people were maimed, 1275 civilians were captured, and 150 people were missing.
In special lessons, the victory won in the 44-day Patriotic War was also discussed. Thanks to the successful policy of the President of the country, Commander-in-Chief Ilham Aliyev, and the determination of our victorious army, the 44-day Patriotic War ended with the complete victory of Azerbaijan, and the determination of our people, who achieved the freedom of our occupied lands after 30 years, has not been broken.