Yuxarı Avstriya Tətbiqi Elmlər Universitetinin prezidenti UNEC-də
Yuxarı Avstriya Tətbiqi Elmlər Universitetinin (University of Applied Sciences Upper Austria) prezidenti Dr.Gerald Reisingerin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
Rektor, professor Ədalət Muradov qonaqlara UNEC-in inkişaf strategiyasının istiqamətlərindən söz açıb, dünyanın tanınmış universitetləri ilə həyata keçirilən ikili diplom proqramları barədə məlumat verib.
Görüşdə hər iki universitet arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub, elm və təhsil sahəsində birgə layihələrin hazırlanmasının vacibliyi vurğulanıb. Tərəflər müəllim, bakalavr, magistr, doktorant və tədqiqatçıların mübadiləsi barədə müzakirələr aparıb, ortaq elmi araşdırma və birgə elmi nəşrlərin, o cümlədən seminar və konfransların təşkil edilməsi istiqamətində fikirlər səsləndiriblər.
UNEC-lə tanışlıqdan məmnunluğunu ifadə edən Dr.Gerald Reisinger hər iki universitetin pedaqoji heyətinin yüksək elmi potensialının birgə layihələrin hazırlanmasında böyük roy oynayacağını bildirib.

Президент Университета прикладных наук Верхней Австрии в UNEC
Делегация, возглавляемая президентом Университета прикладных наук Верхней Австрии (University of Applied Sciences Upper Austria) Др. Джералдом Реисингером,  посетила  UNEC.
Ректор, профессор Адалат Мурадов рассказал гостям о направлениях стратегии развития UNEC, дал информацию о программе двойного диплома, осуществляемой  с известными университетами мира.
На встрече обсуждались возможности сотрудничества между двумя университетами, была подчеркнута важность разработки совместных проектов между двумя университетами в сфере науки и образования. Состоялись обсуждения по вопросу обмена преподавателями, бакалаврами, магистрами, докторантами и исследователями, были выдвинуты предложения по организации совместных научных исследований и научных изданий, в том числе семинаров и конференций.
Выразив удовлетворение по поводу знакомства с UNEC, Др.Джералд Реисингер отметил о большой роли высокого научного потенциала педагогического состава обоих университетов в разработке совместных проектов.