295 tələbə UNEC-in xüsusi təqaüdünü qazanıb- Prorektor hesabat verdi
UNEC-in İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru Nəsimi İsmayılov “UNEC 100” İnkişaf strategiyası üzrə 2022-ci ildə maliyyənin idarəedilməsində səmərəliliyinin yüksəldilməsi istiqamətində görülən işlər barədə hesabat verib.
Hesabatda bildirilib ki, 2022-ci ildə 295 tələbə UNEC-in xüsusi təqaüdünü (600+, olimpiada qalibləri olan abituriyentlər, TOP15) qazanıb. Universitetdən kənar qurumlardan (Paşa Holdinq, Kapital Bank və s.) təqaüd alan tələbələrin sayı isə 41 nəfər olub.
Prorektor universitetdə kənar qurum tərəfindən aparılmış maliyyə auditinin müsbət nəticələri, kommersiya yönümlü Ömürboyu təhsil mərkəzinin təşkil etdiyi kurslar və qrant layihələrindən əldə olunan gəlirlər və s. barədə məlumat verib.
UNEC-in qeyri-təhsil haqqı gəlirlərinin artırılması, tələbələrin yataqxanadan istifadə imkanları barədə təkliflərlə çıxış edib.

295 студентов получили специальную стипендию UNEC- проректор выступил с отчетом
Проректор по экономическим вопросам UNEC Насими Исмаилов выступил с отчетом о работе, проделанной в направлении повышения эффективности финансового управления в 2022 году в рамках стратегии развития «UNEC 100».
В отчете отмечалось, что в 2022 году 295 студентов получили специальную стипендию UNEC (600+, абитуриенты, ставшие победителями олимпиады, TOP15). Количество студентов, получающих стипендию в структурах вне университета (Paşa Holdinq, Kapital Bank и др.), составило 41.
Проректор представил информацию о положительных результатах финансового аудита, проведенных посторонней структурой, доходах, полученных от курсов, организованных Центром непрерывного образования коммерческого направления и грант проектов и др.
Он внес предложение по поводу повышения доходов UNEC, не связанных с обучением, возможностями использования студентами общежития.