295 tələbə UNEC-in xüsusi təqaüdünü qazanıb- Prorektor hesabat verdi
UNEC-in İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru Nəsimi İsmayılov “UNEC 100” İnkişaf strategiyası üzrə 2022-ci ildə maliyyənin idarəedilməsində səmərəliliyinin yüksəldilməsi istiqamətində görülən işlər barədə hesabat verib.
Hesabatda bildirilib ki, 2022-ci ildə 295 tələbə UNEC-in xüsusi təqaüdünü (600+, olimpiada qalibləri olan abituriyentlər, TOP15) qazanıb. Universitetdən kənar qurumlardan (Paşa Holdinq, Kapital Bank və s.) təqaüd alan tələbələrin sayı isə 41 nəfər olub.
Prorektor universitetdə kənar qurum tərəfindən aparılmış maliyyə auditinin müsbət nəticələri, kommersiya yönümlü Ömürboyu təhsil mərkəzinin təşkil etdiyi kurslar və qrant layihələrindən əldə olunan gəlirlər və s. barədə məlumat verib.
UNEC-in qeyri-təhsil haqqı gəlirlərinin artırılması, tələbələrin yataqxanadan istifadə imkanları barədə təkliflərlə çıxış edib.

07 FEBRUARY 2023 | VIEWS:
Nasimi Ismayilov, the vice-rector for economic affairs of UNEC, reported on the work done in the direction of increasing the efficiency of financial management in 2022 under the “UNEC 100” Development strategy.
The report stated that in 2022, 295 students won UNEC’s special scholarship (600+ applicants who were Olympiad  winners, TOP15). The number of students who received scholarships from institutions outside the university (Pasha Holding, Kapital Bank, etc.) was 41.
The Vice-rector informed about the positive results of the financial audit conducted by an external institution at the university, the income from the courses and grant projects organized by the commercial Lifelong Learning Center, etc.
He made suggestions about increasing the non-tuition fee income of UNEC and the possibility of students using the dormitory.