UNEC 24/7 kitabxanası haqqında
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC)  7 gün 24 saat fəaliyyət göstərən kitabxanasının təşkilinə 2017-ci ilin dekabrında başlanılmış, 2018-ci ilin mart ayında tam yekunlaşdırılmışdır.
Kitabxana binası üç mərtəbədən ibarət olmaqla ümumi sahəsi  290 kv.m  təşkil edir.
Kitabxana 2 oxu zalından və elektron kitabxanadan yararlanmaq üçün 24 kompüterlə təchiz olunmuş 1 zaldan ibarətdir.
Oxu zalları mütaliə üçün spesifik işıqlandırma və havalandırma sistemindən, həmçinin rahat oturacaqlarla təchiz edilmişdir.
Kitabxana eyni anda 104 tələbəyə xidmət göstərmək potensialına malikdir.
Kitabxana ixtisaslaşmış geniş fonda malikdir və rəf üslubunda tərtib olunub. Kitabxanadakı axtarış sistemi elektron kataloq əsasında aparılır və bunun üçün xüsusi proqram təminatı tətbiq olunmuşdur.
Elektron kitabxana çoxsaylı kitablarla zənginləşdirilib və müəllif hüquqları qorunmaqla tələbələrin istifadəsinə verilmişdir.
Azərbaycanın digər universitetlərinin elektron kitabxanalarına giriş təmin edilmişdir. Hazırki infrastruktur tələbələrimizin dünya səviyyəli universitetlərin kitabxanalarından istifadəsinə şərait yarada bilər.
Kitabxana tələbələrin rahatlığı üçün pulsuz internet, sürətli kitab skaneri və printerlər ilə təchiz edilmişdir.
Kitabxana prosesləri tam avtomatlaşdırılmışdır.
EBSCO və  Thomson Reuters elektron resurslarına abünə olunub. Universitet daxili intranet şəbəkədə açıq istifadəsi təmin olunub.
Kitabxanada yüksək təhlükəsizlik sistemləri quraşdırılmışdır. Kitabxana istifadəçiləri üçün açıq havada xüsusi guşə yaradılmışdır.
03.01.2019-cu ildə kitabxananın Biblioqrafiya şöbəsinin baş biblioqrafı Arzu Məmmədova UNEC-in 24/7 kitabxanasının müdiri vəzifəsinə təyin edilmişdir.

О библиотеке 24/7 UNEC
Создание библиотеки Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), функционирующей 7 дней  24 часа, было начато в декабре 2017 года, в марте 2018 года полностью  завершено.
Общая площадь трехэтажного здания библиотеки составляет  290 кв. м.
Библиотека состоит из двух залов и 1 зала, оснащенного 24 компьютерами для пользования электронной библиотекой.
Читальные залы для чтения оборудованы специальной системой освещения и вентиляции, а также удобными сидениями.
Библиотека имеет возможность для оказания услуг  одновременно 104 студентам.
Библиотека выдержана в стиле полки и имеет специализированный книжный фонд.  В библиотеке поисковая система ведется на основе системы электронного каталога,  для чего применяется специальное  программное обеспечение.
Электронная библиотека обогащена многочисленными книгами, авторские права которых защищены и представлены в пользование студентам.
Обеспечен вход в электронные библиотеки других университетов Азербайджана. Современная инфраструктура может создать условия студентам для пользования библиотеками университетов мирового уровня.
Для удобства студентов библиотека оснащена бесплатным доступом в Интернет, скоростным книжным сканером и принтерами.
Процессы в библиотеке полностью автоматизированы.
Библиотека стала абонентом электронных ресурсов EBSCO и  Thomson Reuters.  Внутри университета обеспечено открытое использование сети Интернета.
В библиотеке установлены системы высокой безопасности.
Для пользователей библиотеки создан специальный уголок  под открытым небом.
03.01.2019 г. главный библиограф библиотеки Арзу Мамедова была назначена директором библиотеки 24/7 UNEC  .*