700 bal toplayan abituriyent UNEC-də
“Ulduz” Hazırlıq Mərkəzinin qəbul imtahanlarında II ixtisas qrupu üzrə ən yüksək bal toplayan abituriyentləri “UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak ediblər.
II ixtisas qrupu üzrə 700 bal toplayan Jalə Rəcəbova da layihə çərçivəsində UNEC-in bir günlük tələbəsi olub.
Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektor, dosent Anar Rzayev bir günlük tələbələrə UNEC-in beynəlxalq əlaqələri, tədris proqramları və ixtisaslarından söz açıb. Son iki ildə II ixtisas qrupu üzrə ən yüksək bal toplayan abituriyentlərin məhz UNEC-də təhsil aldığını diqqətə çatdıran A.Rzayev bir günlük tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb.
UNEC-in rektorunun köməkçisi, gənc müəllim Ramil Cabbarov bir günlük tələbələr qarşısında universitet barədə geniş təqdimatla çıxış edib. UNEC-in ölkədə 4 dildə təhsil verən yeganə ali təhsil ocağı olduğunu bildirən R.Cabbarov bu universitetin həyata keçirdiyi yeniliklərdən bəhs edib.
Ötən ilki qəbul imtahanlarında 700 bal toplayaraq Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə qəbul olan I kurs tələbəsi Cavad Əliyev UNEC tələbəsi olmağın üstünlüklərindən danışıb. O, tələbələr üçün inanılmaz fürsət adlandırdığı UDİD, xüsusi təqaüd və Avropanın nüfuzlu universitetləri ilə reallaşdırılan ikili diplom proqramlarının yalnız UNEC-də tətbiq edildiyinə diqqət çəkib. “Ötən ilin bu günü universitet seçimi qarşısındaydım, bu gün isə artıq tələbəyəm” deyən C.Əliyev UNEC-i seçməyini həyatındakı ən doğru qərarlarından biri hesab etdiyini bildirib.
Bir günlük tələbələr UNEC ərazisində infoturda olub, imtahanların gedişini izləyiblər. Görüşdə onları maraqlandıran sualları cavablandırılıb.
II ixtisas qrupu üzrə təhsil almaq istəyən abituriyentlər “UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak etmək üçün 497-58-63 telefon nömrəsinə zəng edə, yaxud UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

Набравшая 700 баллов абитуриентка в UNEC
Абитуриенты, набравшие самые высокие баллы на вступительных экзаменах по IIгруппе специальностей в Подготовительном центре «Улдуз», приняли участие в проекте «Один день в UNEC».
Жаля Раджабова, набравшая 700 баллов по II группе специальностей, в рамках проекта тоже стала студенткой на один день UNEC.
Проректор по международным связям и программам, доцент Анар Рзаев рассказал студентам на один день о международных связях, учебных программах и специальностях UNEC. Обратив внимание, что за последние два года абитуриенты, набравшие самые высокие баллы по II группе специальностей, обучаются именно в UNEC, А.Рзаев ответил на интересующие студентов на один вопросы.
Помощник ректора UNEC, молодой преподаватель Рамиль Джаббаров дал студентам на один день широкую информацию об университете. Отметив, что UNEC является единственным учебным заведением, обучающим на 4 языках, Р.Джаббаров рассказал о новшествах, осуществляемых университетом.
Набрав 700 баллов на вступительных экзаменах в минувшем году студент I курса Международной школы экономики Джавад Алиев рассказал о преимуществах студента UNEC. Он обратил внимание, что только в UNEC применяется программа ВУДД, специальной стипендии и реализуемая с престижными университетами Европы программа двойного диплома, которую назвал невероятной возможностью для студентов.  «В прошлом году я был перед выбором университета, а сегодня уже я студент»- сказал Дж.Алиев, отметив, что выбор UNEC является самым правильным решением в его жизни.
Студенты на один день побыли в инфотуре на территории UNEC, наблюдали за ходом экзаменов.   На встрече были освещены интересующие их вопросы.
Следует отметить, что абитуриенты, желающие получить образование по II группе специальностей, для участия в проекте «Один день в UNEC» могут позвонить по номеру 497-58-63, или связаться с официальной страницей Facebook.