Yeni dövrün yeni çağırışları ilə bağlı UNEC-də müzakirələr aparılıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin yerli televiziyalara müsahibəsi zamanı ölkənin gələcək inkişafı ilə bağlı milli ideyaların yaranması məqsədilə ictimai müzakirələrin aparılması barədə çağırışına uyğun olaraq, UNEC-də “Gələcək özümü gələcək?” başlıqlı ikinci ictimai müzakirə keçirilib.
Bu dəfəki müzakirə “Yaşıl iqtisadiyyat, rəqəmsal Azərbaycan: yaşıl müqayisəli üstünlüklər, rəqəmsal dayanıqlılıq!” mövzusunda olub. Müzakirənin videoyazısı qısa zamanda ictimaiyyətə təqdim olunacaq.
Xatırladaq ki, 15 apreldə Gələcək əsr deyil, əsərdir!” mövzusunda keçirilən müzakirənin videoyazısı ictmaiyyətə tədqim olunub.

В UNEC состоялись дискуссии о новых вызовах новой эпохи
В соответствии с вызовом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева во время интервью на местных телевидениях относительно проведения общественных обсуждений в целях создания национальных идей в связи с дальнейшим развитием страны в UNEC состоялось второе обсуждение под названием «Придет ли будущее само?»
В этот раз дискуссия была по теме «Зеленая экономика, цифровой Азербайджан: зеленые сравнительные преимущества, цифровая устойчивость!» Видеозапись дискуссии будет доступна общественности в ближайшее время.
Следует отметить, что видеозапись дискуссии «Будущее не век, а произведение!», проведенное 15 апреля, была представлена ​​общественности.