ADİU Anadolu Universiteti ilə əməkdaşlıq edəcək
Dekabrın 16-da Anadolu Universitetinin rektoru, professor Naci Gündoğan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) olub.
ADİU-nun rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşdə iki universitet arasında gələcək əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub. Görüş zamanı ali təhsil ocağında tədrisin keyfiyyətinin daha da artırılması, ADİU əməkdaşlarının AnadoluUniversitetində elmi təcrübə keçməsi və araşdırmaların aparılması, eyni zamanda dərs proqramları, birgə distant təhsil və ortaq dərslik proqramlarının hazırlanması barədə qərara gəlinib.
Qeyd: 1958-ci ildə təsis edilən Anadolu Universiteti 17 fakültə üzrə kadrlarhazırlayır. İki milyon tələbəsi olan ali təhsil ocağı Türkiyənin ən böyük distant təhsil fakültəsinə malikdir.

АГЭУ будет сотрудничать с Университетом Анадолу
На встрече с  ректором АГЭУ, профессором Адалятом Мурадовым были обсуждены вопросы будущего сотрудничества между двумя университетами. На встрече было принято решение о еще большем повышении качества обучения в вузе, прохождении сотрудниками АГЭУ научной стажировки и научных исследований в Университете Анадолу, подготовке учебных программ, совместных программ дистанционного образования и совместных учебников.
Примечание: Учрежденный в 1958 году Университет Анадолу готовит кадры на 17 факультетах. Имеющий два миллиона студентов вуз обладает самым большим факультетом дистанционного образования.