ADİU-da Dünya Bankının ölkə üzrə hesabatı dinlənilib
Aprelin 10-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) Dünya Bankının (DB) rəsmilərinin məruzəsi dinlənilib. Ali təhsil müəssisəsinin professor-müəllim və tələbə heyəti ilə keçirilən görüşdə Azərbaycan üzrə iqtisadi göstəricilərin təhlili, inkişaf konsepsiyası və ikitərəfli əməkdaşlıq layihələrindən danışılıb.
Dünya Bankının regional meneceri Larisa Leşinka, Bakı ofisinin rəhbəri Səidə Bağırova, Əməliyyatlar üzrə baş mütəxəssis Rufiz Çıraqzadə və Maliyyə Korporasiyasının Azərbaycan nümayəndəliyinin rəhbəri Aliyə Əzimova çıxışları zamanı 2015-2020-ci illər ərzində bankın Azərbaycan ilə əməkdaşlıq çərçivəsində planlaşdırılan layihələr barədə danışıblar. Məruzələr zamanı illər üzrə ölkənin ÜDM və iqtisadi inkişaf dinamikası, adambaşına düşən gəlirlərin statistikası, milli bazarın konyukturası barədə ətraflı informasiya çatdırılıb. Bildirilib ki, hazırki inkişaf dinamikası onu göstərir ki, Azərbaycanın iqtisadi siyasəti düzgün istiqamət götürüb və yaxın gələcəkdə də nəzərəçarpan nəticələr əldə olunacaq.
İnteraktiv diskusiya şəklində keçən görüşdə dayanıqlı iqtisadi inkişafın təmini üçün lazımi alətlərin icrası barədə danışılıb. İştirakçılarda maraqlandıran suallar DB nümayəndələri tərəfindən cavablandırılıb.

В АГЭУ был выслушан отчет по стране Всемирного Банка
10 апреля в АГЭУ был выслушан доклад официальных лиц Всемирного Банка. На встрече с профессорско-преподавательским и студенческим  составом университета разговор шел о проектах в Азербайджане по анализу экономических показателей, стратегии развития и двустороннему сотрудничеству.
Региональный менеджер Всемирного Банка Лариса Лещенко, руководитель Бакинского офиса Саида Багирова, главный специалист по операциям Руфиз Чирагзаде и руководитель Азербайджанского представительства Финансовой корпорации Алия Азимова во время своих выступлений рассказали о проектах, запланированных в рамках сотрудничества банка с Азербайджаном, в течение 2015-2020 годов. Во время докладов подробно говорилось о ВВП и динамике экономического развития страны, конъюнктуре национального рынка. Было заявлено, что нынешняя динамика развития показывает, что  экономическая политика Азербайджана  в правильном направлении и в ближайшем будущем будут достигнуты ощутимые результаты.
На встрече, проходящей в виде интерактивной дискуссии, речь шла о применении нужных инструментов для обеспечения устойчивого экономического развития. Представители ВБ ответили на интересующие участников вопросы.