ADİU-da tələbələrinin əl işi gül bayramında nümayiş etdirilib
Səbail rayonunun “Sahil baği”nda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 92 illiyinə həsr olunan ənənəvi gül bayramı keçirilib.
Tədbirdə Energetika naziri Natiq Əliyev, Səbail rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Asif Əsgərov, Milli Məclisin Komitə sədri, akademik Ziyad Səmədzadə, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru, professor Ədalət Muradov və digər qonaqlar iştirak edib.
Səbail rayonunun idarə və təşkilatlarının, ictimai təşkilatlarının, ali, orta və məktəbəqədər təhsil  müəssisələrinin, rayon ictimaiyyəti nümayəndələrinin toplaşdığı  “Sahil bağı”nda ADİU-nun tələbələrinin əl işlərindən ibarət maraqlı gül ekspozisiyaları da yer alıb. Çıçəklərdən hazırlanan müxtəlif fiqurlar arasında ulu öndər Heydər Əliyev və görkəmli  alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın portretləri, onlarla bağlı digər gül kompozisiyaları, Qız qalasının, paytaxtın yeni simvoluna çevrilən “Alov Qüllələri” Kompleksinin,“Səbail” gəmisinin, 2015-ci ildə Bakıda keçiriləcək  Birinci Avropa Olimpiya Oyunlarının embleminin və güllə işlənmiş başqa ornamentlər bayram iştirakçılarının diqqətini cəlb edib.

ASUE Students’ Handwork was demonstrated in the Flower Holiday
Traditional Flower Holiday devoted to the National Leader Heydar Aliyev’s Birthday’s 92nd Anniversary was held in “Sahil” park of Sabail district.
Minister of Energy Natig Aliyev,  the Executive Power of Sabail district Asif Asgerov, Chairman of the Parliament Committee, academician Ziyad Samadzade, Rector of Azerbaijan State University of Economics Dr Adalat Muradov and others participated in the event.
Interesting expositions of flowers prepared by ASUE students were demonstrated in “Sahil” park gathering the representatives of the organizations and offices in Sabail district, public associations, higher, secondary and primary education institutions and regional community. Great Leader Heydar Aliyev’s and prominent academician Zarifa Aliyeva’s portraits and other flower expositions related with them, Maiden Tower, new symbols of the capital “Flame Towers”, Ship “Sabail”, First European Games’ emblem and other compositions attracted the participants’ attention.