ADİU əməkdaşları “Ümid yeri” uşaq sığınacağında olublar
YAP Səbail rayon Qadınlar Təşkilatının üzvləri, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Həmkarlar İttifaqının sədri, universitetin Tələbələrlə iş üzrə prorektoru və ADİU Qadınlar Şurasının fəalları “Ümid yeri” uşaq sığınacağında uşaqlarla görüşüb. Görüşdə ADİU-nun dosenti, YAP Səbail rayon Qadınlar Təşkilatının sədri Təranə Kərimova valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqlara dövlət qayğısından danışıb, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, millət vəkili Mehriban xanım Əliyevanın uşaq evlərinə göstərdiyi diqqət və qayğı haqqında ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, Heydər Əliyev Fondunun kimsəsiz, valideyn himayəsindən məhrum, fiziki imkanları məhdud, habelə Ermənistanın Azərbaycana hərbi təcavüzü nəticəsində məcburi köçkün həyatı yaşayan uşaqlara göstərdiyi diqqət hamımız üçün layiqli örnəkdir. Onları ziyarət etmək hər birimizin vətəndaşlıq borcudur.
ADİU-nun Tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova uşaqların təhsil problemləri ilə maraqlanıb və öz tövsiyələrini verib. S.Qəndilova bildirib ki, onların qayğı və problemlərinin operativ həlli istiqamətində dövlətimiz tərəfindən ardıcıl olaraq zəruri tədbirlər görülür.
Sonra ziyarətçilər uşaqların çəkdikləri rəsmlərə və əl işlərindən ibarət  sərgiyə baxıblar, onların hazırladıqları şeir və musiqiləri dinləyblər.

19 FEBRUARY 2015 | VIEWS:
Members of Women’s Organization of NAP of Sabail district, Chairman of the Azerbaijan State University of Economics Trade Union Committee, Vice- rector of AZEU for Students’ Affairs and the activists of ASUE Women’s Council visited the children in the Children’s shelter “Place of Hope”. The Associate Professor of ASUE, Chairman of the Women’s Organization of NAP of Sabail district Tarana Kerimova spoke about the state care to the children deprived of parental care; she gave detailed information about the attention and care to children’s homes by the President of the Heydar Aliyev Foundation, Good Will Ambassador of UNESCO and ISESKO, member of the Parliament Mrs. Mehriban Aliyeva in detail. She noted that, the attention focused on underprivileged, deprived of parental care, disabled children and those who are internally displaced as a result of Armenia’s military aggression by the Heydar Aliyev Foundation is a worthy role model for all of us. To visit them is the citizenship duty for each of us.
Vice-rector of ASUE for students’ Affairs Saadat Gandilova was interested in their educational problems and gave her recommendations. S.Gandilova noted that, the necessary measures are taken in succession in the direction of solving their problems promptly.
Then the children’s paintings and handiworks were displayed for the visitors; they sang songs and told poems by heart.