ADİU əməkdaşları “Ümid yeri” uşaq sığınacağında olublar
YAP Səbail rayon Qadınlar Təşkilatının üzvləri, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Həmkarlar İttifaqının sədri, universitetin Tələbələrlə iş üzrə prorektoru və ADİU Qadınlar Şurasının fəalları “Ümid yeri” uşaq sığınacağında uşaqlarla görüşüb. Görüşdə ADİU-nun dosenti, YAP Səbail rayon Qadınlar Təşkilatının sədri Təranə Kərimova valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqlara dövlət qayğısından danışıb, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, millət vəkili Mehriban xanım Əliyevanın uşaq evlərinə göstərdiyi diqqət və qayğı haqqında ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, Heydər Əliyev Fondunun kimsəsiz, valideyn himayəsindən məhrum, fiziki imkanları məhdud, habelə Ermənistanın Azərbaycana hərbi təcavüzü nəticəsində məcburi köçkün həyatı yaşayan uşaqlara göstərdiyi diqqət hamımız üçün layiqli örnəkdir. Onları ziyarət etmək hər birimizin vətəndaşlıq borcudur.
ADİU-nun Tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova uşaqların təhsil problemləri ilə maraqlanıb və öz tövsiyələrini verib. S.Qəndilova bildirib ki, onların qayğı və problemlərinin operativ həlli istiqamətində dövlətimiz tərəfindən ardıcıl olaraq zəruri tədbirlər görülür.
Sonra ziyarətçilər uşaqların çəkdikləri rəsmlərə və əl işlərindən ibarət  sərgiyə baxıblar, onların hazırladıqları şeir və musiqiləri dinləyblər.

Сотрудники АГЭУ посетили детский приют «Умуд ери»
Члены Женской организации ПЕА Сабаильского района, председатель профкома АГЭУ, проректор университета по работе со студентами и активисты Женсовета АГЭУ встретились с детьми в приюте «Умуд ери». На встрече доцент АГЭУ, председатель Женской организации ПЕА Сабаильского района Тарана Керимова рассказала про заботу государства о  детях, лишенных родительской опеки, подробно информировала о заботе и внимании, которые оказывает президент Фонда Гейдара Алиева, посол доброй воли ЮНЕСКО и ИСЕСКО, депутат Милли Меджлиса Мехрибан ханум Алиева. Она отметила, что оказываемое Фондом Гейдара Алиева внимание детям, лишенным родных, родительской опеки, с ограниченными физическими возможностями, вынужденным проживать жизнь беженцев, в результате военной интервенции Армении против Азербайджана, является для всех нас достойным примером. Навещать их долг каждого из нас.
Проректор АГЭУ по работе со студентами Саадат Гандилова, поинтересовавшись проблемами в учебе детей, дала им свои советы. С.Гандилова отметила, что для оперативного решения их забот и проблем последовательно предпринимаются со стороны нашего государства необходимые меры.
Затем посетители осмотрели выставку, состоящую из рисунков и работ  детей, послушали стихи и песни, подготовленные детьми.